Az 5. hullám

The 5th Wave

2024.03.09 Tomipapi

Amilyen jól indult a film, úgy laposodott el hirtelen, mikor megjelent a 2., 3. hullám. Sőt idegesítő lett. Egy ügyetlen lány, aki nem ért semmihez, folyton okoskodik. Amikor megmenti egy pasi, mikor lövést kap a lábába, magához térve azon nyomban ne... Több

Tényleg velem van a baj? (Young Adult)

Manapság óriási divat a young adult irodalom. De tényleg. Mit is takar ez a kifejezés? Gyorsan és érthetően megpróbálom elmagyarázni annak, aki nem tudja. A YA egy olyan világot mutat be, és általában is az a helyszín, persze itt, a Földön, ami egy u... Teljes kritika

2017.04.15 indingo

A történet tetszett, de sok megválaszolatlan kérdés maradt még bennem. Tudom, hogy lesz még folytatása, de akkor is. Bizonyos jelenetek elnagyoltak voltak, nem volt eléggé kidolgozva.

2016.12.02 HercegPeter

Beavatott, Éhezők viadala, Útvesztő és Ötödik hullám. Mind különböző mégis mind ugyanaz. Ugyanazok a fordulatok, az érzelmek és majdhogynem az egész történet. Csak mind más-más háttérrel. Semmi újat nem tudott mondani nekem ez a film.

2021.04.18 Emmersson

Értékelhetetlen!

Több lehúzó kritikát olvastam, de úgy vagyok vele, hogy majd én kialakítom az álláspontomat... Megnéztem. Ez egy fos! A leányzó nevét eddig nem jegyeztem meg, de eztán nagy hendikeppel indulnak nálam Chloe Grace Moretz filmjei. Ez egy anti-színésznő... és valami rettenetes a szája, állatoknak rajzolnak hasonlót gyerekek. Nulla mimika, csak az a borzalmas fej... Fúj! Jaa... a történetről azért nem beszélek, mert nincsen. Illetve van, de 20 filmből összeollózva. 2016-ban ez már sértés a nőkre nézve.

2017.07.19 Orosz István

Inkább átlagos filmnek mondanám minthogy jó. Tipikus ufo plusz világvége film, ahol maradt egy maréknyi ember, és küzd a szabadságért. Gondolom lesz második rész is mert a vége nagyon arra utalt.

2017.06.06 Szilonka

A hossza ellenére picit összecsapott a film. A "hullámokon' csak úgy átugrálnak, és nem igazán történik benne semmi. A könyv állítólag sokkal jobb.

2019.04.26 Ms. Akárki

Ahhoz képest, mennyire lehúzták rögtön a kritikák, nekem kifejezetten tetszett. Egyedül az erőltetett szerelmi szál az, ami nem igazán nyerte el a tetszésemet. A zenék és a látvány is isteni volt.

2023.08.03 Jocpappa

A 2010-es években végigsöpörtek a világon a tinifilmek. Volt köztük okés, mint Az éhezők viadala, és egy csomó nagy rakás sz*r. Ez a film olyan, mintha a csomó nagy rakás sz*rból lenne összegyúrva. Óriási élmény volt elkezdeni a tv-ben, Film+-on nézn... Több

2018.04.18 TomÁcs

Nekem már sok, hogy minden világmegváltós film középpontjában tinik állnak. Minden túlélnek, megmentik a földet. A mai telefon nyomkodós generációról ezt nem tudom elképzelni.

2016.09.11 puffancshercegnő

Kicsit tini filmes volt, de még így is élvezhető. Lassan indultak be az események, de a vége felé azért tudtak egy jó fordulatot mutatni, amire jó ideig nem számítottam. Szórakoztató volt, kikapcsolódás egyszeri megnézésre

2017.10.22 Bazzzsi

Elég egyszerű a története, amin némileg javított egy-egy megvalósított látvány a hullámokról, amiket amúgy eléggé összecsaptak. Egyszer megnéztem, de nem lett a kedvencem.

2018.11.17 VvV

Nagyon elnagyolt az egész történet ami ront az élvezhetőségén.

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Kedvelem Moretz alakításait, bár a Carrie az abszolút kedvencem... mindegy. Egyébként is nagyon kedvelem az apokaliptikus filmeket, ebben is végig izgulsz, mi lesz a következő borzadály, ami elől menekülni kell; többször néztük, élvezhető film.