Szöktetés a pokolból

Szöktetés a pokolból

The Final Girls
dosty

Egy fiatal nő gyászolja közelmúltban elhunyt édesanyját, a 80-as évek híres sikító királynőjét. A színésznő leghíresebb filmje megelevenedik lánya életében, akinek meg kell küzdenie a film mániákus… Több

Premier: 2015.01.30.

2021.07.26 Eastern79

Abszurd vicceskedés

Aki kőkemény horrorra számít, csalódni fog, azonban annál egy sokkal zseniálisabb és sokrétűbb filmet kap. Paródiába hajló horrorsztori, vegyítve egy kis fantasyvel és leheletnyi drámai szállal. Furcsán hangzik? Pedig működik. A karakterek, miközben a klasszikus slasher filmek paródiái, olyan profizmussal vannak életre keltve, hogy öröm volt nézni. Az összes szereplő vicces, a történet már-már abszurd, és végtelenül profi képi világ társul mindehhez. Grindhouse feeling megspékelve némi abszurd humorral. Igazán szórakoztató, könnyed kikapcsolódás. Imádtam.

2020.12.14 Yosihiro

Szöktetés?

Igazából ez a film nekem nem tetszett. Van egy stílusa, van némi mondanivalója, és némi vígjátékot is kapunk, de a horrort messziről elkerüli. Talán még az első 30-40 percre tudom mondani, hogy jó, mert ott volt értelme a filmnek, aztán jött egy úgym... Teljes kritika

2021.06.23 elekm90

A film alapötlete egy jó poén, vannak erre épített ügyes megoldásai (pl. flashbackek), és megvan az autentikus slasher hangulat is. Mégsem tudom megadni rá a 4 csillagot, mert bizonyos karakterek rém idegesítőek, ennyire a 80-as évek trash horrorjaib... Több

2016.03.08 tamas84

Eléggé összelopkodták a dolgokat ebben a filmben, de szerencsére minőségi alapanyagokból dolgoztak. Ehhez hozzájön a tehetséges színészgárda, és meg is van az év egyik legüdítőbb vígjátéka.

2015.10.23 dosty

A Szöktetés a pokolból-ban minden megvan, hogy kultikus filmmé váljon, és szerintem erre a sorsra is fog jutni. Ezzel mindent elmondtam. Ajánlott!

A film elején bekövetkezett autóbalesetet teljes egészében számítógéppel generálták, de a balesetet és a robbanást a táborban végrehajtották.Szerző: Yosihiro

Adam Devine (Kurt) és Chloe Bridges (Paula) a film forgatásán való találkozás után kezdtek randevúzni. 2019 októberében bejelentették, hogy együtt élnek. Szerző: Yosihiro

(2015. 10. 11.)
The Final Girls
Ez a mozi tökéletes szórakozás egy borongós hétfői estén, amikor igazából csak arra vágyik az ember, hogy a szokásos hét eleji 'depresszióját" kikúrálja egy habkönnyű élményt nyújtó, pörgős alkotással. Én őszinte szeretettel várom a második részt. Több

(2019. 03. 21.)
The Final Girls (2015)
Alig egy hete - vagy kettő - már lezavartam egy Final Girl című filmet és habár a cím erős belső utalás volt a slasher filmeknél megszokott, utolsó lány effektusra, sajnos az irónia abban a moziban ennyivel - a cím - ki is merült. Semmi kikacsintás, semmi gyilkos poén. Több