The Forest

Natalie Dormer

Egy fiatal nő Japán "öngyilkos erdőibe" megy, hogy megtalálja elveszett ikertestévért, azonban az erdőben természetfeletti borzalmak várják.

(hp)

Rendező: Jason Zada
Forgatókönyvíró: Nick Antosca, Sarah Cornwell, Ben Ketai
Premier: 2016.01.07. | HBO Max (2022.10.02.)

2024.03.20 Kóborló

Kimaradt ziccerek tárháza

A japánban lévő Aokigahara erdő sajnálatos módon egy valós helyszín, amely a történelmi háttere miatt szinte tálcán nyújtja a filmkészítők felé a lehetőséget arra, hogy egy igazán félelmetes és misztikus filmet készíthessenek eme erdőségről és az ott... Teljes kritika

Szerintem ez nem sikerült rosszul!

A The Forest hatalmas hátrányból indult a szememben, hiszen Natalie Dormer személyében egy olyan Trónok harca-színésznő alakítja benne a főszereplőt, akit nem túlzottan kedvelek, ráadásul az előzetes alapján a film egy tükörsima ijesztgetős horrornak... Teljes kritika

2016.09.11 puffancshercegnő

Úgy a negyedéig azt gondoltam, hogy egész jó sztori lehet ebből, de aztán csak egyre laposabb lett, nem történt semmi érdekfeszítő, az ijesztgetések benne nem működtek, pedig én az átlagosnál jobban megijedek horrorfilmek nézése közben, de ez még nekem se volt túl horrors

2017.12.20 hsanya182

Azért érdekes film, volt benne egy két jobb ijesztgetős rész. Tini horror, fiataloknak lehet jobban be fog jönni. Azért az az érzés átjött, egy olyan erdőbe este sátrazni, ahová öngyilkosok jönnek, elég para lehet...Egynek elmegy. Nem a legjobb horror, összességében pedig inkább nevetséges, felnőtt fejjel...

2016.11.25 Ercsi

Nem túlságosan izgalmas film, sőt ami azt illeti, elég gyenge. Egyszer meg lehet nézni, ha nagyon nincs más dolga az embernek, de biztosan nem fog senkiben maradandó nyomot hagyni. Elég buta horrorfilm, nem gondolták jól végig.

A Japán kormány nem adott engedélyt arra, hogy a stáb az Aokigahara erdőben forgasson, emiatt az erdőben játszódó jeleneteket a szerbiai Tara-hegy erdeiben vették fel.Szerző: Kóborló

Még a forgatások megkezdése előtt Jason Zada, a leendő film rendezője, elutazott Japánba a híres Aokigahara erdőbe, hogy maga is meg tudja ítélni azt, hogy valóban egy olyan félelmetes hely-e, mint ahogy sok helyen írták róla.Szerző: Kóborló

David S. Goyer producer fejéből pattant ki a film ötlete, aki olvasott egy cikket az interneten a japán Aokigahara erdőről.Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Jason Zadanak, ez volt az első egész estés filmrendezése, ezelőtt csupán rövidfilmeket és videóklipeket rendezett.Szerző: Kóborló

(2018. 03. 04.)
Összességében ez egy teljesen átlagos horror, amelyből már láttunk több százat. Mozikba éppen jó lesz, mainstream horrornak el lehet adni, de a nem túl ismert Jason Zada rendezőnek bevéstünk egy karót ezért a kihagyott ziccerért. 4/10 Több

(2016. 04. 06.)
Forest
Bátorkodom a 2016-os év eddigi legalulértékeltebb horrorfilmjének nevezni a The Forestet. 8/10 Több

(2019. 01. 04.)
The Forest (2016)
"Ez így eléggé sarkított, de kb. akkor lesz érdekes számodra ez a japánban játszódó, de stílusában teljes olcsóság szagot árasztó amerikai produkció, ha kedveled Natalie Dormer-t." Több