Őrjöngés

Őrjöngés

The Fury

Ben telepatikus képességekkel rendelkező gyerekeket rabol el, hogy a sötét erők oldalán harcoljanak. Azonban elrabolja Peter fiát is, aki ezt nem hagyja annyiban.

(mamiéstöti2)

Rendező: Brian De Palma
Író: John Farris
Forgatókönyvíró: John Farris
Premier: 1978.03.10.

2021.03.22 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Híres film is okozhat csalódást

Jó ideje gondolkodtam már azon, hogy újra kellene néznem ezt a filmet, így az elmúlt napokban sort is kerítettem rá. Valamilyen okból kifolyólag ki mertem volna jelenteni, hogy valamikor régen én már láttam ezt a korai Brian De Palma alkotást, azonba... Teljes kritika

Fontolgatták, hogy Gillian szerepére Brian De Palma előző filmjéből, a Carrie-ből szerződtetik Sissy Spaceket, de ez végül nem valósult meg.Szerző: Kóborló

A filmbéli Pam szerepében Daryl Hannah látható, akinek ez volt az első filmszerepe.Szerző: Kóborló

Brian De Palma rendezőnek ez már a második olyan filmje volt, amiben a telekinetikával foglalkozik. Ráadásul az első ilyen alkotása pont az ezelőtti filmje, az 1976-os Carrie volt. Mindkét filmben szerepel Amy Irving.Szerző: Kóborló

A rendező, Brian De Palma mindenképp azt szerette volna, hogy egy nagynevű színész szerepeljen a filmjében, ugyanis úgy gondolta, hogy a korábbi alkotása, az 1976-os Carrie azért nem teljesített jól a mozipénztáraknál, mert nem szerepelt benne igazán nagy húzónév. Emiatt kimondottan ragaszkodott ahhoz, hogy ennek a filmnek a főszerepét a legendás Kirk Duglas (1916–2020) játssza el.Szerző: Kóborló