Az emlékek őre

Katie Holmes
Alexander Skarsgård
Meryl Streep
Brenton Thwaites

A jövőben a világ szinte ideális. Nincs szenvedés, boldogtalanság, ám az élet színtelen és uniform. Jonas is megkapja feladatát, melynek folytán azonban rájön, látszólag tökéletes közösségének múltja sok sötét folttal terhes. Jonas úgy érzi, kénytelen azt tenni, ami helyes, még akkor is, ha… Több

Rendező: Phillip Noyce
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2014.09.11.

2023.12.15 Majorkas

Jó volt

Nagyon kiszámítható volt a befejezés, és ezért nem durrant akkorát, mint vártam.

2017.04.15 indingo

Ritka manapság egy mozifilmnél, hogy van mondanivaló is a látvány mögött. Ezt a kiszínesedő elbeszélésmódot nagyon élveztem, jól kitalálták a készítők.

2015.01.25 hp

Volt ebben potenciál, de végül ez is csak egy lett a manapság divatos young-adult filmek közül. A súlyosabb sci-fi filmek előtt jó bevezető lehet a műfajjal ismerkedőknek, de ezen azért gyorsan túl lehet lépni.

Jeff Bridgesen kívül (akit nagyon nem kedvelek pedig) a színészek inkább bénáztak, mint játszottak. A története olcsó ponyva, a kivitelezése szintén. Nálam gyenge, rosszabb napokon pedig csak simán rossz.

2015.01.29 dulkap

Érdekes bár nem újkeletü a téma. Sajnos azonban ezeket a kérdéseket elég szájbarágósan és egy tinifilm színvonalán mutatja be sok hibával. A filmélményt Bridges menti meg nálam a teljesen rossztól.

A könyv főszereplője tizenkét éves, de a filmben Brenton Twaithes játssza, aki pont kétszer annyi. A filmben végül tizenhat évest játszott. Szerző: lolita13

Lois Lowrynak felajánlottak egy cameo szerepet a filmben, de az írónő elutasította.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Több mint 22 ezer kötetet használtak az Emlékek őre könyvtárához, amelyeket a forgatás végén iskoláknak adományoztak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A könyvváltozatban Meryl Streep karakterének jelentéktelen szerepe van. A filmben viszont, mivel ilyen nagy nevű színésznő került a stábba, egyértelművé vált, hogy ki kell bővíteni a karaktert. Lois Lowrynak tetszett ez a kiegészítés és az a konfliktus, amivel Streep hozzájárult a történethez.Szerző: ArpiHajdu és Réci