Az üvegkulcs

Az üvegkulcs

The Glass Key
Videók

Egy korrupt politikus elkezdi támogatni Ralph Henry-t, mert beleszeret annak lányába. Így azonban nem tudja a helyi gengsztert támogatni. Ez Henry fia életébe kerül.Ezt azonban a politikus sem hagyhatja.

(mamiéstöti2)

Forgatókönyvíró: Jonathan Latimer
Premier: 1942.10.14.

2019.02.08 Berto49

Noir helyett politika

A politika már a film és a könyv (első megjelenés 1931) megírásának időpontjában is a legmocskosabb játékok egyike volt. A szereplő hősök: jellemtelen politikusok, manipulatív újságkiadó, korrupt kerületi ügyész és akiért előbányásztam a filmet Veronica Lake (születési nevén Constance Frances Marie Ockelman.) A film noir helyett inkább amerikai városi társadalmi körkép, politikai látlelet, vastagon kiemelve a megjelenített alakok jellemtelenségét. Eléggé nehezen követhető, zavaros történet, de a végére azért minden kitisztul. Szerencsére már láttam sokkal jobbat is.

A második világháború idején Lake jellegzetes hajviseletét a kormány kérésére megváltoztatták, mert sok dolgozó nő utánozta, ezzel sok munkahelyi balesetet okozva. Szerző: Berto49

Veronica Lake művésznevét a szeme színe inspirálta, amely olyan volt, miint egy kék tó. Szerző: Berto49

A film már második feldolgozása Dashiell Hammett (1894-1961) azonos című regényének. Az első 1935-ben készült, rendezője Frank Tuttle voltSzerző: Berto49

Fargo
2014