Ah-ga-ssi
Kim Min-jung
Kim Min-jung
Tae Ri Kim

Egy vagyonos család fiatal örököse beleszeret egy piti tolvajba. Sarah Waters Fingersmith című regényének modern adaptációja.

(hp)

Forgatókönyvíró: Seo-Gyeong Jeong, Park Chan-wook
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2016.12.01.

2024.03.23 Anna395338

Fordulatos és meglepő. Én nem gondoltam volna, hogy ilyen csavar is lesz benne.

2018.04.07 Artemisia

Ugyanaz a regény szolgált a témájául, mint a Tolvajlánynak, a kettős narráció és a csavarok is hasonlóak/megegyeznek, azonban a kettő közül ezt a filmet tartom igényesebb alkotásnak. Feszesebb,letisztultabb, markánsabb,mélyebben tárja fel a az emberi... Több

2017.11.20 Deku

Nem tetszett, hogy be kell valljam de ezt most nagyon benéztem, mivel amilyen jónak tűnt annyira lett rossz. Eszméletlenül elkeserítő egy darab lett ez a film. Orbitális baklövés úgy ahogy van.

2017.08.26 Berto49

Még tavaly láttam, az "Oldboy" rendezőjétől, sokkal jobbra számítottam. Egészen biztos, hogy ez a film is hozzájárult az ázsiai filmektől való viszolygásomhoz. 141 percig nézni azt, hogy számomra két megkülönbözhetetlen nő hogy nyalja-falja egymást k... Több

2023.06.02 erahurka

Kicsit terjengősnek éreztem, határozottan jót tett volna neki, ha két óra alatt vége. És van belőle egy még hosszabb rendezői változat… Moziban amúgy biztos jobban működött volna, de így is remek volt, tényleg egyedül a játékidőt tudnám felróni.

A film összbevétele 37 692 886 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 368 192 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 852 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A leszbikus szex jelenetek közben nem lehetett férfi stábtag a díszletben, kiemelt figyelmet fordítottak a két színésznő privát szférájára, már amennyire ez lehetséges volt. A kamerát is távirányítással kezelték.Szerző: Miska bácsi

Nagyon fontos szerepet játszik a filmben a két beszélt nyelv, ezért a külföldiek számára a követhetőség érdekében külön színnel jelölték őket a feliratban.Szerző: Miska bácsi

Kim Tae-ri körülbelül 1500 jelentkezőből lett kiválasztva a szobalány szerepére.Szerző: Miska bácsi

Az erotikus művészeti anyagok valós történelmi darabok, a polipos kép például Katsushika Hokusai fametszete, címe: A halász feleségének álma.Szerző: Miska bácsi

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 09.)
Fülledten erotikus, pazar módon látványos, okosan csavaros gótikus történet Park Chan-wook műhelyéből. 85/100 Több

(2016. 11. 13.)
Sajnálatos, hogy a felvezetés és a túlságosan nehézkes befejezés csak másodhegedűsként járul hozzá ehhez a kiteljesedéshez, ezzel erősen felemás színvonalú darabbá téve A szobalányt. Viszont az az egy óra, amikor igazán elemében van Park Chan-Wook, utánozhatatlan élmény, és helyet követel filmje számára a figyelemre méltó alkotások között. 8/10... Több

(2016. 11. 28.)
Girl Power
A film látványvilága egészen lehengerlő. Minden jelenetnél olyan érzésünk támad, mintha egy műgonddal megkomponált festményt látnánk. De ez egy jellemábrázolásában és történetvezetésben nagyon magas szinten igényes alkotástól szinte természetesnek is vesszük. 9/10 Több