A ház hideg szíve

A ház hideg szíve

The Haunting

A ház hideg szíve című horrorban Eleanor Lance részt vesz a dr. John Markway által rendezett okkult kísérletben a Hill House-ban, ahol négy nő halt meg. A férfi antropológus, és a paranormális jelenségek tudományos bizonyítékait… Több

Forgatókönyvíró: Nelson Gidding
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1963.08.25.

Az átok  (1999)

2017.05.08 a-arnold

Elég gyenge film, majdnem el is aludtam rajta. Félelmetesnek nem nevezném egyáltalán. A sztorija eléggé lapos, semmi gyilkolászás, semmi vér, a szellemek nem láthatóak a filmbe, ennél a Poltergeist 1 is sokkal jobb...De mondjuk egy 60-as évekbeli "ho... Több

2016.07.17 L.Morningstar

Hátborzongató. Sztoriilag nem egy elsöprő teljesítmény épp, hogy csak eléri azt a szintet, amikor még nem húzom a számat ásításra miatta. Sajnos vagy szerencsére nem is tudom hirtelen eldönteni, nem égett bele az elmémbe ez a dolog.

Méltón rákerülhetett az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkatalógusba.Szerző: Norbi

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A Rottent. kritikaösszegzése alapján a film 86%-os.Szerző: citizenfour99

Robert Wise a filmet Val Lewtonnak, egykori mentorának ajánlotta fel. Szerző: citizenfour99

(2019. 11. 06.)
Wise fekete-fehér rémálma ettől függetlenül egyszeri és megismételhetetlen, a műfaj egyik legnagyobb, a mai napig hatásos klasszikusa, amit látni kell. Több