A szerelem története

A szerelem története

The History of Love
Elliott Gould
Radu Mihaileanu

Egy rég elveszettnek hitt könyv titokzatos módon előkerül, és összeköti egy fiát kereső idős férfi és egy, az anyja magányára megoldást kereső fiatal lány életét. A férfi soha nem tudta kiheverni élete nagy szerelmének, Almának az elvesztését, akiről A szerelem története címmel regényt is írt.… Több

Forgatókönyvíró: Radu Mihaileanu, Marcia Romano
Ország: Franciaország, Kanada, Belgium, Románia
Premier (HU): 2017.03.09.

2019.10.18 DóRi

Elég elcsépelt sztori, és giccses film, noha a másik oldalon, egy hibátlan filmalkotás.

2017.04.27 jozsagabri

A film bemutatja hogy az igazi szerelem minden más érzést háttérbe szorít és megszünteti a teret és az időt, csodálatosan zárt rózsaszín álomvilágba repít.

2017.03.11 Jony Crash

A sztori érdekes lehetett volna, a több szálon futó cselekmény számomra imponáló, de a baj az, hogy elég kusza lett a végeredmény. Átlagos film, semmi több.

2017.03.13 alien007

A cím alapján egy erős, komoly drámát vártam, de a végeredmény elég nagy csalódás lett. Az alakításokat tudnám kiemelni, Gemma Arterton nem csak gyönyörű, de remek színésznő is, de ezt a filmet még ő sem menti meg az érdektelenségtől.

2016.02.24 Sziszi

Szerintem egy kicsit zavaros sztori. Sok türelem kell hozzá, és biztos nagyon jó, de nekem valahogy nem vot kedvem végignézni.

A film összbevétele 492 272 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 800 forintot termelt. A hazai mozik összesen 138 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet Montrealban, New Yorkban, Cluj-Napocában és Bukarestben forgatták. Szerző: hp

A film azonos című 2005-ös regényének adaptációja. Szerző: hp

Derek Jacobi helyére John Hurt ugrott be, miután Jacobit hasnyálmirigyrákkal diagnosztizálták.Szerző: hp

A film terve már 2005-ben felmerült. A Warner Bros. akkor Alfonso Cuarónt szemelte ki a rendezésre. Szerző: hp

(2017. 03. 09.)
Oravecz Nóra találkozik Paulo Coelhóval, és megkapják a nyakukba Nicholas Sparksot is harmadikként. 30/100 Több

(2017. 03. 20.)
Elkeserítő, pedig az újrakezdés képessége nem áll szemben a romantikus lelkivilággal. Persze ezt A szerelem történetét nézve nemigen fogjuk megtudni. 4/10 Több