The Kid
Charles Chaplin

A kölyök című drámában egy elhagyott csecsemőre bukkan egy csavargó, aki nem tud megszabadulni a gyermektől. Öt évvel később a kisfiú pontosan utánozza "apja" minden mozdulatát és mindenben társai egymásnak. Ám egy nap megjelenik a gyermek anyja, aki sikeres színésznő lett, és magával viszi… Több

Premier (HU): 1929.02.28.

2018.03.18 hackerjulcsi

Nagyon szeretem a Chaplin-filmeket, mert a mai napig sem vesztettek semmit sem értékükből és ugyanolyan viccesek, mint amilyenek a bemutatásukkor voltak - a számomra. Ezt a filmet különösen szeretem, nagyon kedves nekem.

2015.05.03 Yosihiro

Remek vígjáték és drámai történet egyben. Most láttam ezt az alkotást felújítva. A zene tökéletesen illeszkedett a filmhez. Még az is megért aki nem beszél nyelvet ezért nagyszerű ez a film. Talán kicsit mesébe illő a történet, de ahogyan el van játs... Több

2017.01.18 dulkap

Egy nagyon szerethető film, nagyon szerethető karakterekkel egytől-egyik. Vidám és egyben megható történet, ami egy percig sem válik unalmassá. Az angyalkás rész miatt nem hibátlan, de ettől még jogosan vált klasszikussá.

2016.09.05 sipiarpi

Simán kenterbe veri a mai vígjátékokat, humorban, drámában és minőségben.

Ez egy csodálatos film, nagyon jó. Hiába, nagyon régi és sok mai filmet is túlszárnyal! Remélem, sok ilyen nagyszerű filmet lesz még alkalmam megnézni...jó lenne, ha még adnák a mozik.

A film munkacíme "The Waif" volt. Szerző: dulkap

Az egyik angyalt alakító volt Chaplin második felesége 1924-27 között. Szerző: dulkap

Charles Chaplin $500,000 kölcsönt vett fel egy olasz banktól, hogy elkészíthesse a filmet. Szerző: dulkap

Charles Chaplin a forgatás ideje alatt vált el első feleségétől, Mildred Harris-től. Szerző: dulkap