A sebész

2. évad (2015) - 10 epizód

Michael Angarano
Eric Johnson
Clive Owen

A 20. század eleji New Yorkban egy sebészorvos, John Thackery veszi át mentora, Christiansen doktor pozícióját. A férfi Everett Gallingert szeretné helyetteséül, azonban a kórház fő támogatójának lánya ragaszkodik hozzá, hogy a fekete bőrű Algernon Edwardsot vegye szárnyai alá. Bár… Több

Forgatókönyvíró: Jack Amiel, Michael Begler, Steven Katz
Premier (HU): 2014.08.09. | HBO Max (2015.08.09.)

2019.02.14 Dóra7.6

A látvány elismerendő, de igazság szerint én rég láttam ilyen lassú és vontatott sorozatot.

2016.06.05 csd

Teljesen lebilincselt, személy szerint engem minden formában érdekel, ami a századforduló kultúráját, művészetét...hangulatát, mindennapjait dolgozza fel. Annak ellenére, hogy nem kifejezetten vagyok oda az kórházi tematikájú sorozatokért, egyszerűen... Több

2017.08.22 Deku

Bár érdekelni szokott ez a fajta régi kultúra, ez itt mégsem fogott meg. Túl erős lett nekem. Valahogy annyira brutális, hogy nem tudtam élvezni a történetét magát.

2016.05.11 Loborg

Még nem túl sok részt láttam belőle , úgyhogy teljesen megalapozott véleményt nem mondhatok , de eddig nagyon elnyerte a tetszésemet ez a sorozat . A téma egyébként is érdekel és a színészt is nagyon szeretem előző filmjei alapján, így adott volt, hogy nézzem, de nem is kellett csalódnom.

2016.05.10 deneslau

Nagyon szeretem a sorozatot és mindenkinek ajánlom, aki minőségi sorozatot szeretne látni, nagyon jól összerakott film, minden rész tele van izgalommal, és hagy nyitott kérdéseket, ezért már alig várom következő részt. Izgalmas, hiteles.

A Cinemax még a pilot bemutatása előtt berendelte a második évadot.Szerző: hp

Dr. Thackery karakterét az századforduló egyik innovatív orvosa, William Stewart Halsted (1852 - 1922) inspirálta, aki maga is kokain- és morfiumfüggő volt.Szerző: hp

Algernon Edwards viselkedését és megjelenését (öltözködését) az író és aktivista, W.E.B. Du Bois inspirálta.Szerző: hp

A sorozat tanácsadója az orvoslás történetének elismert szakértője, Dr. Stanley B. Burns volt. Szerző: hp

Az első évadot 73 nap alatt fogatták.Szerző: hp

(2015. 10. 20.)
A régi szép időkben bezzeg kábszival kezelt a doktor úr
Sziporkázva szól be az egyetemes emberi butaságnak és a „régen minden jobb volt” olcsó nosztalgiájának A sebész. Több

(2015. 10. 30.)
A Sebész második évada a hetekben startolt a Cinemaxon és az HBO GO-n ugyanott folytatta, ahol az első abbahagyta, nem kérdés, hogy aki az első évadot szerette, az a másodikra is marad a képernyő előtt. Eszméletlen az a társadalmi látlelet abból a korból, amelyikben a tudomány keletkezett, ami a legmelegebb bölcsője a mai tudásunknak. Mindez bemuta... Több

(2015. 05. 06.)
Néhány poén még nagyon kevés arra, hogy eladjon valamit, ami leginkább egy, a múltba 100 évvel visszalőtt Vészhelyzet-klónnak tűnik. Ezzel az erővel Soderbergh akár vissza is vonulhatott volna. Több

(2016. 01. 11.)
The Knick 2. évad
A The Knick második évada komplettebb, szerteágazóbb lett, mint volt az első. Míg az első 10 részt főleg Owen zsenialitása jellemezte, addig a második 10 epizódban több karakter kibontakozott, több volt a sztori egészét meghatározó történés. Több

(2016. 08. 29.)
Nem mondom, hogy zseniális sorozat lett, de a hibáit könnyű elnézni. Több
Mellékhatás
2020