Az utolsó királyság

5. évad - 10 epizód

Emily Fox
Emily Fox
Ian Hart

A kalandfilmsorozat Bernard Cornwell The Saxon Warlord Chronicles című munkája alapján készült. A történet főhőse egy nemesi származású, fiatal férfi, akit a vikingek tettek gyermekként árvává, s akit a vademberek egyike nevelt fel. Később harcol Nagy Alfréd király, majd… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2015.10.10. | Netflix (2018.04.03.)

2023.04.28 Balázs399946

Nem ad túlságosan maradandó élményt, de alapvetően egy jó sorozat. Jó volt látni, hogy a szászok és a dánok itt harcoltak Magyarországon. :D. Egyébként meg mindenkinek ajánlom, aki szereti a középkori témájú filmeket, sorozatokat.

2017.08.23 Deku

Látványilag nagyon pöpecül rendben van a sztori pedig kegyetlenül izgalmas. Magával vonz az összes részre, jöhetne belőle még bőven nem tudom megunni. Újra nézős.

2016.06.14 Ronin

Na, nem számítottam ilyen erős szériára, de ez brutálisan jó lett. A látvány a helyén, a történetvezetés elsőosztályú, ez erősen 5-ös!

2016.04.19 tamas84

Baromi jó sorozat lett. Nagyon jó az atmoszférája, azért az durva, hogy amíg nekünk a közszolgálati tévéből az M1 jutott, a briteknek BBC-jük van. :)

2015.11.17 coyote

Okos, szórakoztató, és az első perctől kezdve beszippant. Ennyi!

A sorozatban szereplő főgonosz, az apja gyilkosaként ismert Kjartan valós történelmi alak, aki a valóságban az ellenfele, Sihtric apja volt.Szerző: GreyWolf

A sorozatot Bernard Cornwell Angolszász históriák (Saxon Stories) című regénysorozata alapján készítették el.Szerző: GreyWolf

A sorozat főszereplője, Uhtred of Bebbanburg fiktív karakter, de inspirációul az igazi történelmi alak, Uhtred the Bold szolgált.Szerző: GreyWolf