Az utolsó ember a Földön

Az utolsó ember a Földön

The Last Man on Earth

Dr. Morgan éli túl egyedül egy halálos járvány pusztítását, melyet követően további túlélők keresésére indul, ehhez azonban át kell hámoznia magát a vámpírokon is.

(mamiéstöti2)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier: 1964.03.08.
Franca Bettoia
Emma Danieli

2021.10.24 Filmbarbár

Amikor utolsóként te kapcsolod le a villanyt

Robert Matheson 1954-es regénye (az I Am Legend) többször is megragadta a filmesek fantáziáját, ám a Will Smith főszereplésével készült 2007-es filmváltozattól eltérően a többi feldolgozás nem igazán jutott el a magyar közönséghez, legalábbis „hivata... Teljes kritika

2014.11.24 danda115

Hát, szerintem ez nagyon nyomasztó, ha jó a kedved, semmiképp se nézzed meg, mert a film atmoszférája hihetetlenül intenzív hatást képes rányomni az emberre. Ez dicséretes, de szerintem kell hozzá egy bizonyos hangulati állapot.

2016.05.24 Tchiva

Ugyan nem olvastam a könyv változatot, de azt kell, hogy mondjam még így is nagyon élvezetes volt a film. Főként a hangulata ragadt magával, bár a cselekmény néhol számomra egy kissé kusza volt, ennek ellenére tetszett.

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 71%-os.Szerző: citizenfour99

Charlton Heston látta ezt a filmet, mielőtt elkezdték volna a remake-jét Az omega embert (1971). Azt mondta erről a filmről, hogy elképesztően elrontott történet, ijesztő, és hanyagul fényképezett.Szerző: citizenfour99

Richard Matheson eredetileg 1957-ben írta forgatókönyvet, mikor még úgy volt, hogy a Hammer Films fogja támogatni, s Fritz Lang lesz a rendező. De ez meghiúsult. Szerző: citizenfour99

Sokak szerint a film Amerikában forgott, ám ez nem igaz, mivel Fiat 600-asok voltak benne, és ebből egy sem volt az államokban. A filmet Olaszországban forgatták.Szerző: citizenfour99

Elhangzott, hogy ez a film volt az inspirációja az 1968-as "Night of the Living Dead." c. filmnek.Szerző: citizenfour99