Férfiszenvedély

Férfiszenvedély

The Lost Weekend
Berto49

Don Birnant, az egykor tehetséges írót ma már nem érdekli más, csak az ital. Az alkoholista férfi végül elhatározza, hogy megírja kapcsolatát a szeszfüggőségről. Vajon lesz mindehhez ereje vagy végül feladja és öngyilkos lesz?

(erare)

Forgatókönyvíró: Charles Brackett, Billy Wilder
Premier (HU): 1974.05.07.

2019.08.20 Berto49

Szenvedély a palack tartalma iránt

A magyar címen kívül minden manapság is aktuális ebben a filmben, ugyanis az alkoholizmus kisebb mértékben ugyan, de a gyengébbik nem körében is elterjedt függőség. A négy Oscar-díjat begyűjtő Billy Wilder-film elsőként vette komolyan ezt a szinte népbetegség jellegű társadalmi jelenséget. A Charles R. Jackson által írt irodalmi alapot ugyan kissé átformálták, főleg az iszákosság motivációját változtatták meg, figyelembe véve az akkor érvényes filmes szabályozásokat, de így is komoly hatású társadalmi probléma-dráma került a filmvászonra. Ray Milland ennek a filmnek köszönheti szupersztárrá válását. Ritkaság, de nagyon örültem a szinkronizált változatának. hiszen Latinovits Zoltán volt Milland tökéletes átélésű magyar hangja.

2019.05.08 dailyfilmsan

Nem nyűgözött le a film. A témában már találkoztam sokkal jobban kivitelezett ésérdekfeszítőbb filmet is. Az alkoholizmus csapdájába zuhanás mindig is közkedvelt konfliktust gerjesztő elem volt és lesz a filmekben, de itt nekem csak egy reménytelen a... Több

2016.03.09 citizenfour99

Egyik kedvenc filmem Billy Wilder - től. Zseniális ábrázolása az alkoholizmusnak. Realista. Nagyon jó film, ajánlom.kiváló színészi alakítás Ray Milland - tól, aki az alkoholistát játsza a filmben.

2015.05.02 juhasz-david93

Szomorú, de hitelesnek ható történet egy krónikus alkoholistáról, egyszersmind az alkoholista életmód súlyos kritikája. Főleg annak tükrében remek film, hogy Wilder inkább vígjátékairól ismert.

2015.12.30 batukán

Egész biztos, hogy komoly oka van annak, hogy gyakran készítenek hasonló témájú filmeket. Ez egy elég megrázó alkotás a függőségről, de mégsem eléggé visszatartó.

Jean Arthurnak felajánlották Helen St. James szerepét, de visszautasította a lehetőséget.Szerző: dailyfilmsan

Egy New York-i forgatás közben egy fiatal lány belesétált a jelenetbe, hogy autogramot kérjen Ray Millandtől, ezzel teljesen tönkretéve a felvételt. Szerző: dailyfilmsan

Doris Dowling első filmes debütálása. Billy Wilderrel való kapcsolata is ezen a forgatáson kezdődött.Szerző: dailyfilmsan

Ez volt az első alkalom, hogy filmeseknek megengedték, hogy a New York-i Bellevue Kórházban forgassanak.Szerző: dailyfilmsan

A rezidens
2018