Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A múmia (2017)

(The Mummy)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Az ókori királynő, kinek életét igazságtalanul oltották ki, évezredek óta nyugszik kriptájába temetve; mélyen a sivatag kérlelhetetlen homoktengere alatt. Legalább is eddig így hittük. Ám most életre kel, és a világra szabadítja régóta felgyülemlett bosszúvágyát, és az ezzel járó elképzelhetetlen borzalmakat.
A Közel-Kelet homokdűnéitől a mai London alatti titkos labirintusokig ívelő nagyszabású kaland meglepő izgalmaival és lélegzetelállító csodáival páratlanul fantáziadús betekintést ad az istenek és a szörnyetegek újraértelmezett világába.
A látványos akciófilm főszerepében Tom Cruise, a rendező pedig az az Alex Kurtzman, aki íróként és producerként is tevékenykedett a Transformers, Star Trek és Mission: Impossible filmek készítésénél. (Forgalmazza: UIP-Duna Film)

(Pajor Sándor)

2017. 06. 10. 05:08

Látványfilmnek teljesen rendben van, ha tudod, mire számíts, akkor nem kell majd csalódnod. Popcornmozinak szerintem teljesen rendben van, mégha helyenként zötyög is a forgatókönyv.

2017. 06. 09. 05:54

1-2 éve mikor elindultak a híresztelések, olyanokat lehetett olvasni, hogy: újra gondolják a Múmia szériát egy komolyabb hangvétellel. Én ebből kiindulva nem ezt vártam.
Egy fokkal, nem lett jobb az elődeinél, sőt! A 99'-es első Múmiának volt egy királyul felépített, újdonsággal bíró története, ennek még az sincs.
Azt hittem, hogy Tom Cruise és Russel Crow neve minőség a garanciára, ésszel nem tudom felfogni, hogy kerültek bele ebbe a rebbot-ba. Russel Crow féle történetszál annyira érthetetlen és fölösleges... semmit nem tesz a történetbe.
A legrosszabbkor előjött erőltetett poénkodás képes volt elbarmolni egy komplett jelenetet. Hát a főhős szellemként visszatérő haverja, elkezd mai szlengekkel poénkodni egy akciójelenet során... ne már! Mindezt egy ,,komolyabb hangvételű újragondolásba"!
Az akciójelenetek - amiből minden benne van a trailerbe - elsöprő látványt nyújtanak, pár horrorisztikus momentum is dobott a hangulaton, de a pozitivumokat se Tom Cruise, se a történet, se a vége nem tudja növelni. Folytatásra utalgatnak a végén, kérdés lesz-e, aki még ezek után kíváncsian várná.

2017. 06. 08. 06:11

Ajjaj, igazuk volt a kritikusoknak. Ez a film egy totális baklövés a Universal és a film sztárjai számára is. Így nagyon nehéz elindítani egy filmes univerzumot, egy nagy értelmetlen katyvasz az egész, amit legfeljebb az akciójelenetek törnek meg, de azokat sem tudnám csúcsteljesítménynek nevezni. Vártam, csalódtam, kár érte.

Tom Cruise

A film szlogenje, az "Üdvözlünk az istenek és szörnyek új világában" egy idézet az 1935-ös Frankenstein menyasszonya-ból, mely szintén a Universal égisze alatt készült.

Az 1999-es A múmia főszerepére Tom Cruise is esélyes volt, végül azonban Stephen Sommers rendező Brendan Frasert választotta. Ironikus módon tizennyolc évvel később a franchise rebootjában azonban már Cruise alakítja a főszerepet.

A Russell Crowe által alakított Dr Jekyll ebben a filmben tűnik fel először. A Universal tervei szerint a karakter önálló filmet kap majd a stúdió szörnyfilmes moziverzumában.

VOX.hu - A múmia
Még hogy Tom Cruise előtt nincs lehetetlen misszió! Ejnye, ejnye, hogy lesz ebből univerzum? Pontosabban milyen franchise lesz az, amelynek már bemutatkozó filmjében is ekkora a káosz? 50/100
Supernaturalmovies: A múmia
A mozi egyébként egész korrekt képeket fest, mégis a legütősebb látványelemek Sofia Boutella és Annabelle Wallis. 4/10
Movieaddicts: A múmia
Cruise új dobása, A múmia egyszerűen súlytalan, blőd, értelmetlen és olyan dialógusokkal operál, hogy abba még a gagyigyáros Asylumnál is belepirulnának. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet írok, de ennek az ipari hulladéknak a színvonala még a 2008-as A múmia 3 szintjét se éri el, pedig abban havasi jetik voltak! 3/10