A kairói eset

A kairói eset

The Nile Hilton Incident

Az egyiptomi forradalmat megelőző hetekben Noredin, a korrupt kairói rendőrség egyik nyomozója egy bárénekesnő meggyilkolásának ügyét vizsgálja a Nílusi Hilton szállóban. Az ügyről, amely eleinte egyszerű gyilkossági esetnek tűnik, hamarosan kiderül, hogy egy egyre nehezebben… Több

Rendező: Tarik Saleh
Forgatókönyvíró: Tarik Saleh
Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Dánia, Marokkó
Premier (HU): 2017.09.21.
Mari Malek

2019.07.10 hogerr

Kicsit hiányoltam belőle az energiát. Hiába van szó valós eseményen alapuló politikai thrillerről, a forgatókönyvbe elfért volna több fikció, hogy az egész egy kicsit tempósabb legyen.

2019.01.13 Berto49

a nap véleménye

Krimi és politika skandináv módra

Valahogy kárpótolni akartam magamat, mert sem a megyeszékhelyen, ahol élek, sem a környező városokban egyetlen mozi sem adja a „64-es betegnapló” című filmet. Ezért választottam ezt a Fares Fares főszereplésével készített filmet, mert őt nagyon megke... Teljes kritika

2017.03.27 lakilúk

Furcsa érzésem van a filmmel kapcsolatban. Az egyes jelenetek gyönyörűen vannak felépítve, de összességében nem áll valahogy össze a film. Nehéz ezt megmagyarázni, de szerintem ha megnézed, érteni fogod, miről beszélek. Vaciálok, milyen értékelést adjak, de egy erős 3-as lesz a megfelelő.

2017.01.31 Thor

Amit elsőre észrevettem, az a kiváló operatőri munka. Egészen különleges atmoszférája van a filmnek, bátran merem ajánlani a krimi rajongóinak.

A film összbevétele 81 089 dollár volt (imdb.com).

Nem meglepő, hogy az egyiptomi politikai viszonyokat is leleplező film forgatását a hatóságok betiltották, ezért néhány külső jelenetében Marokkó gazdasági fővárosa, Casablanca „ugrott be”.Szerző: Berto49

A filmet a 2017-es Sundance Filmfesztiválon is bemutatták, ahonnan elhozta a Zsűri Nagydíját (Dráma). Szerző: hp

(2017. 10. 23.)
A történelmi szál és a rendőrtiszt története párhuzamosan halad, majd a legvégső jelenetben összefonódik. Nehéz eldönteni, hogy a ténylegesen megtisztító katarzist, vagy éppen annak szükségszerű elmaradását látjuk-e. 9/10 Több

(2017. 09. 18.)
Tarik Saleh alkotása egy lassú krimi, amely kitekintés a nagyvilágba, betekintés Egyiptomba és a korrupció mocskos és roncsoló hatásainak és következményeinek vizsgálata, amely alól senki sem szabadulhat. A fantasztikus zenét, kiváló fő- és mellékalakításokat és a felszín alá betekintő operatőri munkát felesleges jelenetek és kisebb fennakadások fo... Több

(2017. 09. 25.)
Ma már nílusi forradalom néven emlékezünk az egyiptomi fiatalok 2011-es, kairói lázadására. A kairói eset krimi-köntösbe csomagolja a történelmi eseményeket. 60/100 Több
Jett
Préda