Videók

Két férfi, a rendmániás és a trehány, arra kényszerül, hogy feleségüktől különválva együtt éljenek a különbözőségeik ellenére.

(rbernadett)

Premier: 1970.09.24.

1. évad (1970) - 24 epizód
2. évad (1971) - 23 epizód
3. évad (1972) - 23 epizód
4. évad (1973) - 22 epizód
5. évad (1974) - 22 epizód

Jane Dulo először Oscar édesanyját alakította, majd Murray Greshler feleségét játszotta végig a harmadik évadban. Szerző: rbernadett

Három különböző magyarázat is elhangzik a sorozatban arról, hogy Felix és Oscar hogyan találkoztak. Az eredeti nyitó narrációban az szerepelt, hogy gyermekkori barátok. Azonban a sorozat során többször is szó esik arról, hogy akkor találkoztak, amikor együtt szolgáltak a seregben. Míg egy epizódban az hangzik el, hogy akkor találkoztak, amikor együtt voltak esküdtek egy ellentmondásos gyilkossági perben.Szerző: rbernadett

Évekkel a sorozat után, Tony Randallt folyamatosan kérdezgették Felix és Oscar valósi kapcsolatáról. Egyszer Randall taxit hívott a repülőtérre, hogy ő és felesége azzal menjenek haza. Amikor megérkeztek és Randall felesége bement a házba a sofőr megkérdezte Tonyt, hogy "Ki ez a hölgy?". Mire Randall azt válaszolta, hogy "Ő a feleségem." A sofőr teljesen meglepettnek tűnt. "A felesége?". "Persze, hogy az, miért mit gondolt kicsoda?" A taxisofőr vállat vont. "Mindig azt hittem, hogy... Te és Oscar ... Tudod." Szerző: rbernadett

Felix gyermekeit Leonardnak és Ednának hívják. Tony Randall középső neve Leonard, nővérének a neve pedig Edna.Szerző: rbernadett

Miután a sorozatot elkaszálták, Tony Randall Emmy-díjat kapott Felix Unger szerepéért.Szerző: rbernadett