Caprona Park

Caprona Park

The People That Time Forgot

1919-ben az Antarktisz térségében egy brit expedíció egy elveszett amerikai felfedezőt keres, és egy rejtett őskori világot talál helyette.

(Thibo84)

Rendező: Kevin Connor
Forgatókönyvíró: Edgar Rice Burroughs, Patrick Tilley
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1977.07.06.

Egy 2020-ban készített interjú során Dana Gillespie arról beszélt, hogy mennyi rajongó érzi úgy, hogy szűkös ruhája és robusztus testalkata a film csúcspontja. Viccelődött: "Nos, ez elsősorban azért van, mert mindig úgy tűnt, hogy nekem adták azokat a zergebőr darabokat, amelyeket Raquel Welch viselt az Egymillió évvel időszámításunk előtt című filmben."Szerző: Thibo84

A filmben szerepel Richard LeParmentier és David Prowse, akik ugyanabban az évben szerepeltek a Star Warsban. LaParmentier játszotta a beképzelt tengernagyot, míg a másik filmben az ikonikus karakter, Darth Vader bőrébe bújt. Prowse alakította azt a tisztet, akit Vader majdnem halálra fojtott a híres kerekasztal jelenetnél.Szerző: Thibo84

Ez volt a brit produkciós cég, az Amicus utolsó filmje.Szerző: Thibo84

A mentőcsoport kétéltű hidroplánt használt az anyahajó mentésére, Lewis géppuskával.Szerző: Thibo84

A páncélos élőlény, amely a film végi jelenetben a barlangban támadja meg McBride-ot és csoportját, valójában egy Scutosaurus nevű hüllő volt.Szerző: Thibo84