Philadelphiai történet

Philadelphiai történet

The Philadelphia Story

A felső tízezerhez tartózó, gyönyörű botrányhős, Tracy Lord kicsapongásaitól hangos a sajtó. Egy viharos váláson van túl, s már következő házasságát tervezi. Egy napon felbukkan az ex-férj, s ez mindent megváltoztat és összezavar.

(erare)

Rendező: George Cukor
Premier: 1940.12.05.

2016.01.25 juhasz-david93

Akármilyen nagy siker, és kritikuskedvenc is volt, engem nem nagyon fogott meg. Lehet, hogy csak ez a túlzottan sznob környezet áll távol tőlem, mindenesetre nem egy nagy durranás. Hasonlít a korabeli magyar romkomokra.

2015.04.23 piZZola

Az thizem körbe körbe tudnék nézni ilyen és ehhez hasonló filmeket. Klasszikus és hibátlan minen ízében...egy színjáték adaptációjáról van szó...de nem is gondoltam

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 15. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 44. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

Cary Grant folyamatosan Vörösnek hívja Kathleen Hepburnt. Kathleen Hepburn eredeti hajszíne valóban vörös volt. Szerző: rbernadett

Alan Rickman azt mondta, hogy ez volt az egyik kedvenc romantikus filmje. Szerző: rbernadett

Katharine Hepburn medencébe merülős jelenetében nem használtak dublőrt.Szerző: rbernadett