A vörös teknős

A vörös teknős

La tortue rouge

Hajótörött férfit mos partra a tenger. A szerencsés, ám magára hagyott túlélő felfedezi a trópusi sziget élővilágát, miközben különös kapcsolatba lép az egyik óriás teknőssel. Az élet örök körforgásáról szóló, elsősorban felnőtteket megcélzó, lenyűgöző látványvilágú mese egyszerre ötvözi… Több

Forgatókönyvíró: Michael Dudok de Wit, Pascale Ferran
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Kína, Dánia, Lengyelország, Belgium, Olaszország, Magyarország, Thaiföld
Premier (HU): 2017.01.12.

2022.04.16 Lóri Ádámcsik

Egyedi stílus és hangulat

Tetszett a mese stílusa és atmoszférája. Nagyon jól mutatta be, hogy milyen nehézségekkel kell megküzdenie az embernek, ha egyedül van és kiszolgáltatott. Hogy milyen örömök és bánatok érik. A film felénél viszont kicsit alábbhagyott a lelkesedésem. Egy fele ilyen hosszúságú játékidőt jobban el tudtam volna képzelni.

2019.02.03 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Mese az életről szavak nélkül

Ha azt mondjuk, hogy Studio Ghibli, akkor az animációs film szerelmeseinek egyből eszükbe jutnak olyan alkotások, mint a Chihiro szellemországban, A vadon hercegnője, vagy A szentjánosbogarak sírja. Bizony, bizony a japán animációs műhely számos minő... Teljes kritika

2019.07.29 Ms. Akárki

Az utóbbi évek egyik legjobb, legérzelmesebb mese amit láttam. Szívszorító volt látni ahogy próbál túlélni a szigeten és egy új életet felépíteni kényszerűségből. A képi világa mesének lenyűgöző és szemetgyönyörködtető.

2017.12.24 Deku

Nem tudom miért gondoltam, hogy ez a történet majd megnyerő lesz számomra de úgy voltam vele, hogy miért ne. Egyszer élünk. Végül kiderült, hogy számomra ez nem volt annyira megnyerő mint számítottam.

2020.03.11 elekm90

Szép mese, fontos mondanivalóval, mindezt univerzálisan - szavak nélkül. Bár véleményem szerint a rövidsége ellenére kissé vontatott, mindenképp érdemes megnézni, mert egyedi élmény. 7,5/10

A film összbevétele 787 712 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 6 627 587 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 056 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Un Certain Regard szekciójában különdíjat nyertSzerző: BéBé

Kilenc évnyi megfeszített munka eredménye. Szerző: BéBé

Ghibli studiónak összesen 6 munkatársa volt amikor ezt a filmet készítettékSzerző: BéBé

Ez az első non-Japanese film aminek producere Studio Ghibli.Szerző: BéBé

(2017. 01. 13.)
Valamikor tinimagazinok kedvenc kérdése volt (remélem, ma már nem az): mit vinnénk magunkkal egy lakatlan szigetre? Nos, ennek a kívül-belül gyönyörű animációs filmnek az emlékét biztosan magunkkal visszük. Hiszen a maga költőien letisztult módján segít a túlélésben: minden elfért benne, ami igazán fontos az életben. 90/100... Több

(2016. 11. 06.)
Mindenképpen egy különleges, érdekes darab kerekedett A vörös teknősből, ami már önmagában is szép teljesítmény. Több

(2017. 02. 15.)
Meditatív animációs gyöngyszem, melyet mintha maga a természet alkotott volna. Több

Értékelés: 8.2/10
(2019. 06. 26.)
A Ghibli Studió és a Wild Bunch Teknős kalandja
A természet rendje akkor is utat tör magának, és kiköveteli jussát, ha mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne következhessen be az elkerülhetetlen. Több