A föld sója

The Salt of the Earth

Wim Wenders
Wim Wenders
Sebastião Salgado

Sebastiao Saldago, az ismert fotográfus pályafutásának negyven évében átutazta a kontintenseket. Szemtanúja több nemzetközi konfliktusnak, közelről láthatta az éhínség sújtotta vidékeket, ezúttal azonban az érintetlen tájra kalauzolja el a nézőjét.
Egy dokumentumfilm, mely egyszertte tiszteleg a… Több

Forgatókönyvíró: Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado
Ország: Franciaország, Olaszország, Brazília
Premier (HU): 2015.03.05. | Cinego (2022.05.26.)

2017.10.14 michal

Nem véletlenül jelölték a filmet Oscar-díjra, egészen káprázatos, ha csak egy dokumentumfilmet nézel meg az idén, ez legyen az.

2017.07.24 Deku

Nagyon nem a kedvencem a spanyol vagy akár az olasz filmek sem. Viszont ez tökéletes lett. A film hihetetlenül nagyszerűre sikeredett. Eleinte kétkedve fogadtam az igaz de szerencsére nem hagytam félbe és ezzel együtt jól jártam hiszen egy eszméletlen alkotásról maradtam volna le.

2016.03.07 citizenfour99

Egyik kedvenc dokumentumfilmem , mindig mikor megnézem akkor a világ legeldugottabb helyein szeretnék fotózni benszülöttek után, meg fontos eseményeknél, meg embereket kiknek az arcukon rajta az egész életük. Irigylésre méltó életet élt ez a Brazil fotós. Tökéletes képek. Nagyszerű világlátás. Remek,remek.

2015.06.08 Dodi

A képanyag gyönyörű, a mondanivaló, üzenet egyértelmű. Mint FILM, irgalmatlanul unalmas. Ugyanezt egy kiállításon sokkal jobban meg lehetne csinálni, az ember a saját tempójában olvasná, nézné, és megúszná a két színtelen, monoton, ráadásul hasonló hang elviselésének kínjait...

2015.03.23 Adell89

Ez rendkívülinek ígérkezik, már nagyon várom. Ha a képsorokat látva, az ember igazi átéléssel képzeli magát egy tetőtől-talpig mocskos, koldussorsú bányász helyébe, vagy egy meztelenül táncoló, vörösre festett bőrű őslakó életébe..... még mindig csak távolodik ettől a világtól.

A film összbevétele 5 412 189 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 580 000 forintot termelt.

Sebastião Salgado az ujját a szájába dugtató gorilláról készült fényképével kapcsolatban azt állítja a filmben, hogy a gorilla először ismeri fel saját képét, miután meglátta a lencse visszaverődését. A tanulmányok azonban kimutatták, hogy a gorillák valószínűleg nem ismerik fel magukat a tükrökben.Szerző: Bafam

A film címe utal a fotós vezetéknevére. A salgado portugálul sós. Ha valamihez sót teszünk, akkor salgado lesz belőle. Ez tágabb értelemben értelmezhető úgy, mint az a hozzájárulás, amelyet Salgado adott a Földnek (a bolygónak), vagy szó szerint úgy, mint az a csodálatos változás, amelyet ő és a Salgado-család végrehajtott a földjükön, visszahozva az őshonos esőerdőt.Szerző: Bafam

A film címe bibliai utalás, Máté 5:13: „Ti vagytok a föld sója. De ha a só elveszti sósságát, hogyan lehet újra sóssá tenni? Már semmire sem jó, csak arra, hogy kidobják és lábbal tapossák.”Szerző: Bafam

A film bevétele összesen 1,343,349 dollár volt.Szerző: citizenfour99

(2015. 08. 04.)
A Föld sója
Az ember, akinek fotóit többen ismerik, mint őt magát. Wim Wenders Sebastião Salgado és fia mellé szegődött, hogy bemutassa ezt az irigylésre méltó és páratlan életutat. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 05. 05.)
A Föld sója
A képekből ugyan nem lesz benne film, de mindeközben azért láthatunk benne valami olyan varázslatot, ami nem mindennapi. Több