A víz érintése

The Shape of Water

A film összbevétele 195 243 464 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 604 287 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 805 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film A Fekete lagúna szörnyének remake-jeként készült el. Guillermo del Toro gyerekként sokat nézte a filmet, és mindig azt akarta, hogy a Gill-férfi szerelme Kay Lawrence-szel valóban beteljesüljön.Szerző: jfruzsi97

A filmben látható mozi volt az első filmszínház, ahol a teljes filmet először levetítették.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A víz alatti jeleneteket úgynevezett száraz-nedves technikával rögzítették, amelyhez különleges füstgépeket használtak, amelyek olyan hatást értek el, mintha a szereplők haja és ruhája a vízben lebegne.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guillermo del Toro még 2013-ban felhívta Sally Hawkinst, hogy lenne számára egy főszerepe. Ekkor a színésznő éppen egy novellát írt, amelyben egy nő hallá változik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film ötlete 2011-ben merült fel Guillermo del Torro fejében, amikor az írótársa, Daniel Kraus mesélt neki egy kamaszkori történetéről, amelyben egy takarítónő megszöktet egy kétéltűt egy katonai bázisról. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guillermo del Toronak különösen fontos volt, hogy a lény feneke formás legyen, állítólag már az őrületbe kergette a családját, mert mindig erről kérdezgette őket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A víz érintése volt Guillermo del Toro és Doug Jones hatodik közös filmje. A rendező elmondása szerint a vízi lény szerepét egy az egyben Jonesra írta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guillermo del Toro eredetileg fekete-fehérben szerette volna leforgatni a filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Doug Jones naponta három órát töltött a lény jelmezben. A színész azt nyilatkozta, ez az "élmény" még a korábbi Guillermo del Toro filmbéli szerepeivel sem hasonlítható össze.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guillermo del Toro írt egy emailt a csatolt forgatókönyvvel együtt Richard Jenkinsnek, amelyben azt írta: "Remélem, te is annyira szeretni fogod, mint én".Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Faun labirintusához hasonlóan ez a film is egy valós, háborús környezetben játszódik, azonban a cselekménybe Guillermo del Toro ismét mágikus elemeket csempészett. Szerző: hp

Guillermo del Toro hosszú éveken keresztül dolgozott a projekten. A fejlesztést már a Pacific Rim forgatása alatt megkezdte, és végül ezt a filmet választotta a Pacific Rim 2 rendezése helyett. Szerző: hp

Az első előzetes megjelenése után Kevin Smith (Shop-stop)a Twitter-oldalán a következőket írta: "Ostobaságnak érzem, hogy valaha rendezőnek neveztem magam, amikor valami olyan gyönyörűt látok, mint ez."Szerző: hp