A tettes

1. évad (2017) - 8 epizód
2. évad (2018) - 8 epizód
3. évad (2020) - 8 epizód
4. évad (2021) - 1 epizód

Az antológia sorozat főszereplője egy fiatal nő, aki brutális és erőszakos tettet hajt végre, azonban fogalma sincs, hogy miért. Egy nyomozó az ügy megszállottjává válik, és mindent elkövet, hogy feltárja az igazságot.
A Tettes harmadik évada június 19-től csak a… Több

Premier: 2017.04.25. | Netflix (2019.08.07.)

2024.02.09 Lóri Ádámcsik

Szuper izgalmas

Nagyon jó volt az első évad. Mindenkinek ajánlom, akinek bejött a True detective vagy az Easttowni rejtélyek sorozat. :) A második is jól sikerült! A harmadik már gyenge lett.

2020.11.13 Caravaggio1978

Zseniális

A covid időszak alatt elég nagy filmfogyasztással bírunk, és a sorozatok is jönnek. Tegnap épp a The stranger sorozatot méltattam, és itt van egy újabb gyöngyszem. A történet szinte falja az ember agyát. Izgalmas, és azon agyalsz, mi jön a következő részben. Zseniálisan bemutatja az emberek jellemvilágát, a titkokat, amik körülvesznek minket, és nem látjuk, ki kicsoda valójában. Eszméletlen nagy történet, a színészek pedig csodálatosan mutatják be az izgalmas, szövevényes történetet. 10/10

2019.01.19 dailyfilmsan

Szövevényes és megható sorozat. Szerintem 2017 legjobb krimi sorozata. Rövid 8-9 részes minisorozat egy nő traumájáról. Az első rész döcög és nagyok a kérdések, de utána úgy belobban a film részről részre táplálja a lángot a történet. Adott a főszer... Több

2021.02.20 Emmersson

Borongós thriller-dráma

2 évad után olyan, mintha Stephen King és John Grisham összedugta volna a fejét és... brillíroztak. Bill Pullman remek, talán élete főszerepe. Az első sztoriban Jessica Biel, a másodikban Carrie Coon a méltó partnere. Lassan halad a történet, ahogyan Grisham könyveiben, de mint egy King sztoriban, egyszer csak ostorcsapásszerűen kapunk egy megdöbbentő dolgot, általában az epizódok végén persze. Az alap egyszerű: gyilkosság történik, látjuk is, az elkövető személye pedig nyilvánvaló. Nincs csavar, ő a gyilkos. A miért a lényeg, ezt vizsgálja a nyomozó, miközben az ő életének árnyoldalát is megismerjük. Up.: Egy csillag vissza! A 2. évad nem volt rossz, de az elsőhöz képest visszaesés. A 3. évad viszont botrányosan gyenge. Egyrészt nem követi az előző évadok sémáját – megtörténik a gyilkosság, majd az okok feltárása következik –, másrészt thrillert nyomokban sem tartalmaz, az egész egy durván elnyújtott dráma, ami 3 részben elmesélhető lett volna, vagy akár egy hosszabb filmben is.

2022.09.19 Della Street

More Ambrose, pls

Nagyon szerettem. Kivételesen még a (Neflixhez képest viszonylag enyhe) keresztényellenességtől is el tudtam (átmenetileg) vonatkoztatni.

A pilotepizód premierje a Tribeca Filmfesztiválon volt 2017. április 24-én.Szerző: Nk

Ez Jessica Biel első főszerepe egy sorozatban. A színésznő executive producerként is dolgozik a sorozaton.Szerző: Nk

A második évadban feltűnő Carrie Coon és Tracy Letts házasok a való életben. Szerző: Nk

A sorozat egy német krimiíró, Petra Hammesfahr regényén alapszik. Szerző: Nk

Eredetileg egy egyévados limitált tévésorozatnak szánták, de a USA Network annyira elégedett volt a nézettséggel, hogy az írókat és a producereket rávette még egy évadra. Még ekkor is limitált antológiasorozatnak tervezték, de a további siker miatt folytatták. Szerző: Nk

A mentalista
2008