Terror

The Terror
rainman

1. évad (2018) - 10 epizód
2. évad (2019) - 10 epizód

1847-ben járunk, amikor a brit korona egyik felderítő hajója egy vérengző szörny nyomára bukkan az Északi-sark közelében...

(ps)

Premier: 2018.02.21.

2024.02.09 Majorkas

Albínó jegesmedve

A második évad létezéséről nem tudtam, de amikor tudomásomra jutott, mi van benne, úgy gondolom, nem vesztettem vele semmit. Az előző igazán jól indult, a végén az a jegesmedvés agymenés nem jött be.

2018.12.01 harnas1207

a nap véleménye

A (jeges)medve nem játék!

Az idén berobbanó Terror sorozat ugyan látványosnak ígérkezett, de őszintén megvallva féltem tőle. Az ilyen sorozatok felkeltik az ember érdeklődését, pár rész erejéig megringatják, majd megmutatják a foguk fehérjét. Általában ilyenkor szokott a néző... Teljes kritika

2018.08.04 indingo

Borzalmas volt. Mi akart ez lenni? A végére kifejezetten nevetséges lett. Nem is értem a készítőket mit akartak ezzel elérni. A könyv is ilyen?

2022.11.21 kabel

Fantasztikus és valós

A Chernobylhoz hasonló történelmi feldolgozás, mely egyszerre izgalmas ijesztő, de mégis földhözragadt és valóságos. Hihetetlen, miket éltek át emberek, és a sorozatnak van bátorsága ezt kényelmetlen részletességgel bemutatni.

2018.08.17 Szilonka

Nem terror volt, hanem horror. Ilyen rossz, de agyonmagasztalt sorozatot rég láttam.

A sorozat 2019-ben újabb évaddal bővül, mely a tervek szerint hasonló lesz az elsőhöz, de nem kapcsolódik ahhoz.Szerző: harnas1207

Az Terror roncsát 46 méterrel arrébb találták meg az Erebus maradványaitól.Szerző: harnas1207

Az expedíció ugyan sikeretlen volt, de az így feltérképezett ismeretlen terület sokkal nagyobb volt, mint azt tervezték, azaz végeredményében hasznos volt az utókornak.Szerző: harnas1207

1992-ben a valós helyszínen történt ásatások megállapították, hogy a sorozatban is megjelenített ólommérgezés valós volt. Illetve a csontokon talált vágás nyomokból a kannibalizmus is bebizonyosodott. Szerző: harnas1207

A szárazföldi, kősivatagban játszódó részeket a horvátországi Pag szigetén forgatták. Szerző: Lester69

Értékelés: 6.5/10
(2018. 07. 03.)
Nem mondom, alkalmanként ez a csupasz "váz" is tud szórakoztató lenni, de a könyvben meglévő "díszítés" nélkül a végeredmény már nem egy közel zseniális alkotás, csak maximum egy korrekt produkció. Kár érte. Több

Értékelés: 8.4/10
(2018. 06. 12.)
Terror - egy újfajta borzongás
A Dan Simmons regényéből készült 10 részes sorozat egy teljesen más köntösbe helyezi azt a borzongást, amit megszokhattunk a műfajtól. Most nem a megszökött szörnyek okozzák a horror és thriller hangulatot, hanem az emberek gondolatai, cselekedetei, vívódásai. Hőseink egy része még a kannibalizmustól sem riad vissza a jég fogságában...... Több