Tetemrehívás

Tetemrehívás

The Thin Man

A cingár férfi történetének főhőse Nick Charles, a papíron visszavonult detektív, akinek felkelti érdeklődését egy hóbortos feltaláló eltűnése. A tudós lánya Nick régi ismerősei közé tartozik. Idővel képbe kerül a tudós gyanús szeretője is, ill. az ex-feleség pénzéhes férjével egyetemben,… Több

Forgatókönyvíró: Albert Hackett, Frances Goodrich
Premier (HU): 1935.03.19.
Több

2017.11.20 Deku

Ez tipikusan az a film amihez kell egyfajta érzés, egy olyan hangulat ami nekem épp nem volt meg. Veszettül unalmas film volt és itt ez nagyon erősen kiemelkedett.

A Metro-Goldwyn-Mayer stúdió 30. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

William Powell és Myrna Loy 2. közös filmje. Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 32. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Maureen O'Sullivan később azt mondta, hogy nem élvezte a filmezést, mert túl kicsi szerepet kapott és amúgy is rohanás volt az egész forgatás. Szerző: rbernadett

W.S. Van Dyke ragaszkodott hozzá, hogy Louis B. Mayer és az MGM döntéshozó nézzék meg az első kockákat a filmből, és erősítsék meg, hogy a szereplőválogatása helyes volt. Szerző: rbernadett