A város, amely rettegett a naplementétől

A város, amely rettegett a naplementétől

The Town That Dreaded Sundown

Egy igaz történet alapján készült film, melyben egy csuklyás gyilkos szedi áldozatait Texarkana városában.

(mamiéstöti2)

Forgatókönyvíró: Earl E. Smith
Premier: 1976.12.24.

2021.02.24 Kóborló

A texarkanai sorozatgyilkos

Kimondottan kedvelem az efféle filmeket, és mivel már volt szerencsém a 2014-es, Rettegés alkonyat után című változatához (ami történetileg egyfajta folytatása volt ennek a filmnek, de nevezhetjük nyugodtan akár feldolgozásnak is), gondoltam, mindenk... Teljes kritika

2020.01.17 Owotonor

Megtörtént sztorin alapuló horror, jól prezentálta az eseményeket. Valósághűen és eredetien.

A film munkálatai 1976. június 21. és 1976. augusztus 15. közt zajlottak.Szerző: Kóborló

A film megtörtént eseményeket dolgozott fel. A valóságban is létezett egy úgynevezett fantom sorozatgyilkos, aki Texarkana városában szedte áldozatait 1946. február 22. és 1946. május 3. közt. Soha nem fogták el.Szerző: Kóborló

Az operatőr, James W. Roberson eltörte a lábát a film forgatása alatt.Szerző: Kóborló

A rendező, Charles B. Pierce (1938–2010) a film végén látható mocsaras jeleneteknél felhasználta egy korábbi filmje (The Legend of Boggy Creek) be nem mutatott felvételeit.Szerző: Kóborló