Tudorok

Tudorok

The Tudors

A történelmi tévésorozat VIII. Henrik angol király életét és az akkori Brit birodalom alakulását mutatja be - kezdve Henrik trónra kerülésétől, Katalin spanyol királynéval kötött házasságán keresztül egészen az anglikán egyház megalapításáig. És ne felejtsük ki a számos feleség elfogyasztását sem...

(erare)

Forgatókönyvíró: Michael Hirst
Premier: 2007.04.01.

2023.12.18 Enikő

Remek történelmi sorozat. Kiváló szereposztással. Korhű, barbár, felháborító, elgondolkodtató. Milyen jó, hogy nem abban a korban élünk. A válogatott kínzási eszközöket már jó, hogy rég betiltották.

2020.04.30 Huntermark13

Jól ismert történet, de páratlanul jól feldolgozva! A négy évad nagyobb lélegzetvételű a korábbi feldolgozásoknál, de folyamatosan fenntartja az érdeklődést. Igényes, korhű díszlet és kosztüm, pazar szereposztás. Az egyik legjobb történelmi sorozat.

2019.04.06 Puncs

Ritkán nézek végig egy sorozatot az első részétől az utolsóig, de ezt végignéztem. VIII. Henrik életét számtalanszor feldolgozták már, és szerintem ez a sorozat a legjobbak között van. A szereposztástól a forgatókönyvön át a zenéjéig minden rendben v... Több

2015.05.07 JollyDzsé

Naturalisztikus, atmoszferikus. Mocsok, szex és intrikák a fő jellemzői, ami elég is ahhoz, hogy egy jó és izgalmas sorozat alakuljon ki belőle.

2014.12.18 lollipopp

Magával ragadó sorozat, és azok a kosztümök!

Natalie Dormer eredeti hajszíne szőke, míg Boleyn Annáé barna volt. A színésznő ezért a szerep kedvéért átfestette a haját barnára. A producerek azonban szőke Boleyn Annát akartak, így visszaküldték Dormert, hogy festesse vissza a haját szőkére, de a visszafestés rosszul sült el. A színésznő könyörgött a producereknek, hogy barna maradhasson, hiszen Boleyn Anna is barna volt, így hiteles. Végül a producerek ezt elfogadták. Szerző: Puncs

Az utolsó évadban Gillian Anderson is esélyes volt Katherine Parr szerepére, végül azonban Joely Richardson kapta meg.Szerző: Puncs

VIII. Henrik öreg korára nagyon elhízott. Az alkotók is szerették volna, hogy a főszereplőt alakító Jonathan Rhys Meyers is felszedjen vagy olyan kosztümöt viseljen, amiben kövérnek látszik. Meyesrs azonban egyiket sem volt hajlandó megtenni.Szerző: Puncs