Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A fehér király

(The White King)
A fehér király

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A 12 éves Djata a világtól teljesen elzártan él szüleivel egy disztópikus diktatúrában. Egy napon két ügynök csönget be hozzájuk, akik az apjáért jöttek. A kormány börtönbe zárja a férfit, Djata pedig egyedül marad az anyjával, miközben mindkettejüket azonnal árulónak bélyegzik. A fiú nehezen tudja feldolgozni apja elhurcolását és hiányát, a sok hazugságot és a hirtelen felnőtté válás terheit. Egyetlen remény élteti, méghozzá apjának megtalálása, amiben nagyszülei tudnának neki segíteni. Djata anyja azonban dacosan ellenáll annak, hogy a jó kapcsolatokkal rendelkező anyósától és apósától bármilyen segítséget kérjen. Az édesanya régóta nemkívánatos elem a családban, a konfliktusok pedig a bajban sem enyhülnek… (Forgalmazza: Vertigo Media)

(Pajor Sándor)

2016. 07. 18. 16:47

Mélyen megérintett és meghatott, amin eleinte meg is lepődtem. Nem hittem volna, hogy ennyi eltemetett emléket hoz majd a felszínre bennem. Mindenképpen elgondolkodtató és soha nem múló aktualitása arra emlékeztet, hogy a nyugati demokrácia súlyos gondokkal küzd....

2016. 09. 04. 19:44

Azt nem mondhatnám, h teljesen elvarázsolt, de megszólított a maga mondandójával. Úgy látszik még mindig él az orwelli szellemiség, és akad még film, ami arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy ez lehetne másként is a társadalomban, mint ahogy van.

2017. 03. 10. 01:03

Érdekes koncepció volt, de Dragomán azért ennél jobb adaptációt is megérdemelt volna. Egyébként végig az járt a fejemben, hogy vajon mennyi pénzből készülhetett? Az egész kicsit olcsó hatást keltett, de a sztori miatt mégis azt mondom, hogy megérte.

Jonathan Pryce
Agyness Deyn
Jonathan Pryce
Olivia Williams
Agyness Deyn
Lorenzo Allchurch

A film forgatási munkálatai 2015. júniusában kezdődtek meg egy egykori szovjet katonai bázison.

A fehér királyt Magyarországon forgatták.

A film világpremierje az Edinburgh International Film Festival-on volt 2016 június 18-án.

VOX: A fehér király
A fehér király filmváltozatának sci-fibe való átültetése fura, de működőképes ötlet volt. Az egyetlen dolog, amelynek a terén toleránsnak kell lennünk, mint nézőnek: ezen a filmen szembetűnik, hogy még egy magyar film költségvetésénél is kevesebbe kerülhetett. 60/100
Movieaddicts: omingsoon.net
Összességében a történet témája aktuális, kellőképpen összeszedett, végig élvezetes, a megfelelő helyeken felkavaró, és elgondolkodtató, amelyet kifogástalan színészi alakításokkal támogatnak meg. .A fehér király önmagában elementáris erejű regény, amely katartikus élményt is okozhat olvasójának, filmváltozata pedig egy minden ízében jól sikerült alkotás. 8/10
Smoking Barrels: A fehér király
A fehér király tehát tökéletesen mutatja meg, hogy egy alapvetően egyáltalán nem reménytelen alapanyag is katasztrófává válhat olyanok kezében, akiknek se elképzeléseik, se tapasztalatuk nincs a témával kapcsolatban. Szakértelmük is csak annyi, hogy jó iparosmunkaként a végeredmény legalább technikailag ne hagyjon kívánnivalót maga után, ugyanakkor kevés ennél eklatánsabb példája akad annak, hogy megrendezni egy filmet mennyivel többet takar jelenetek leforgatásánál.

4/10