A fehér király

The White King

2022.02.11 Emmersson

Szégyen!

Bocs, mi volt a történet?! Remélem, nem nagyon sokszor jelezte Dragomán, hogy ő magyar! Mert ezzel a mozival - amire nyilván rábólintott! - csak nevetség tárgyává tette az országot. :( A könyvet nem olvastam, bár megvan... De ezután nincs is sok kedvem hozzá! Sőt, Dragomán-könyvhöz egyáltalán nem akarok nyúlni. Ócska 1984-koppintás, de olyan gagyin megvalósítva, hogy szekunder szégyen tört rám! Pláne, amikor felismertem a Kispest/Ferencváros közti, Határ úti kis erdőt... Hogy még egy Potemkin-díszletet építeni is lusták voltak. :( Nagyon rossz film!

2017.03.09 Sniper

Jonathan Pryce miatt döntöttem úgy, hogy megnézem. Remek színész, és ezt most is bebizonyította, még egy ilyen számomra felemás filmben is kiemelkedőt nyújtott. Ez még nem emeli ki a filmet a közepes mezőnyből, de mindenképp pozitívum.

2016.07.18 tomtom

Mélyen megérintett és meghatott, amin eleinte meg is lepődtem. Nem hittem volna, hogy ennyi eltemetett emléket hoz majd a felszínre bennem. Mindenképpen elgondolkodtató és soha nem múló aktualitása arra emlékeztet, hogy a nyugati demokrácia súlyos gondokkal küzd....

2016.09.04 Domino

Azt nem mondhatnám, h teljesen elvarázsolt, de megszólított a maga mondandójával. Úgy látszik még mindig él az orwelli szellemiség, és akad még film, ami arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy ez lehetne másként is a társadalomban, mint ahogy van.

2017.03.10 Stiff

Érdekes koncepció volt, de Dragomán azért ennél jobb adaptációt is megérdemelt volna. Egyébként végig az járt a fejemben, hogy vajon mennyi pénzből készülhetett? Az egész kicsit olcsó hatást keltett, de a sztori miatt mégis azt mondom, hogy megérte.