The Hallow

Amikor egy londoni természetvédőt elküldenek Írországba feleségével és újszülött gyermekével együtt, hogy vizsgáljon meg egy erdős területet, jelenlétükkel akaratlanul megzavarják a helyiség nyugalmát, és démoni lények hordáját engedik szabadjára. Egyedül az elhagyatott vadon mélyén a… Több

Rendező: Corin Hardy
Forgatókönyvíró: Corin Hardy, Felipe Marino, Tom de Ville
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier: 2015.01.25.
Joseph Mawle

2024.01.05 Interfectorem Sabnock

A kifolyt ragasztó esete!

A trutymó beborít! Ugye? Corin Hardy remélem, nem gondolta komolyan, hogy az általa „megálmodott” érdekesen gusztustalan lények vasárnaponként járnak templomba! Ugye a „Megszenteltek”-ről beszélek, akik az erdőben élnek, csak a sötétben merészkednek... Teljes kritika

2019.12.19 Kóborló

a nap véleménye

Történet az ír folklór lényeiről és világáról

Nem sok, Írországból származó horrorfilmez volt eddig szerencsém, de, amit eddig láttam e nemzettől, abban nem csalódtam túl nagyot, és ezt a sormintát követi a 2015-ös, The Hallow című film is. Az eddigi, ír honból származó horrorfilmeknek egytől-eg... Teljes kritika

2015.05.10 Gwen

Szerintem pontosan annyira volt ez a film rémisztő és ijesztő, mint amennyire annak tervezte a rendező. De az a gyerek azért tökre felesleges volt benne. Mármint a kisbaba.

2016.03.20 Stiff

Nem tetszett, szerintem az erdős részeken kívül nem volt semmi szemrevételezhető a filmben. Szerencsétlen család minek ment oda?

A nem túl sok karakterrel dolgozó film két olyan színészt is foglalkoztatott, akik szerepeltek a Trónok harca című sorozatban. Az apát alakító Joseph Mawle-t és a Colm szerepében látható Michael McElhattont.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírójának és rendezőjének, Corin Hardy-nak ez volt az első nagyjátékfilmje. Eddig a filmig csupán rövidfilmeket készített.Szerző: Kóborló

A forgatás valóban Írországban zajlott, mert a rendező azt akarta, hogy annyira valósághű legyen a film, amennyire csak lehet. Szerző: dulkap

A rendező, Corin Hardy úgy jellemezte a filmjét, hogy "a Szalmakutyák (1971) találkozása A faun labirintusával (2006)".Szerző: dulkap

(2016. 04. 10.)
A számítógépes trükkök fénykorában örömteli praktikus effektekre építő szörnyfilmeket látni, de nem árt, ha a technika hagyományossága nem terjed át a tartalomra közhelyek formájában. A The Hallow sajnos túl sokat emel a múltból, beleértve minden rongyosra használt horrorklisét. 5/10 Több

(2016. 02. 01.)
Corin Hardy rendezőre még érdemes lesz odafigyelni, lehet, hogy következő filmjéből, a totál feleslegesnek tűnő Holló-remake-ből ki tud majd hozni valami értékelhetőt? Több