The Young and Prodigious T.S. Spivet
indingo

Az ifjú T.S. Spivet egy montanai tanyán él szüleivel, a tőle teljesen különböző vadóc ikertestvérével és nővérével, aki arról álmodozik, hogy egyszer ő lesz Miss Amerika. T.S. Spivet rajong a térképészetért és a tudományos felfedezésekért. Az őt körbevevő világot igyekszik a lehető… Több

Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2014.09.25.

2023.05.15 Crystaldeer

Nem várt csalódás

Nagyon csalódtam ebben a filmben. Még az első fele egész jó volt, kimondottan tetszett, hogy a főhös szemszögéből mesélve ismerhettük meg a történetet. Aztán a díjátadó jelenetnél valahogy nagyon félrement az egész cselekmény. Nem mellesleg, én az utazásban se találtam semmi különöset, sem kalandosat. Azt hittem, hogy többet fog adni ez a film. Nekem annak ellenére is kevés volt az egész, hogy a szereplők egész jól játszottak. Nem igazán tudtam hova tenni. Sajnálom, de ez nekem nem jött át. Egy aranyos kis családi filmet lehetett volna ebből csinálni, de túl sok volt benne a dráma. Nagyon másról szólt ez film, mint amire kezdetben utaltak a különös utazás filmcímmel.

2017.04.11 indingo

Egyszer lehet, hogy a könyvet is elolvasom. Érdekes volt a film, volt benne valami mesés vonulat. Tetszett a kisfiú karaktere, a testvére elvesztésének feldolgozása.

2020.04.08 Yosihiro

T.S. Spivet különös utazása

Szép film de igazából nem jelent meg az a plussz amiért több osztályzatot adtam volna rá. A történet nem rossz bár kicsi furcsa és inkább a meséhez áll közel. A gyermekek szereplése inkább mérvadó mint szüleiké. Kicsit rossz szájízzel néztem, hogy a szülők ennyire külömböznek, de a végére ezt is kompenzálták pár képkocka erejéig. Ha jó tudom könyvben is megjelent ez a törénet de én még nem olvastam. A történet drámai része szinte rányomja bélyegét a filmre és nekm inkább szomorú érzésem volt mint boldog. Az utazás és némi kalandok ugyan próbálták felemelni a filmet egy jó kategóriába de ez nem sikerült. Ami pozitívum az a látvány tájképek és a rendezést tudom kiemelni a filmrből. Összességében a forgatókönyv közepes a rendezés vágás jó. A szereplők a közepesnél nem adnak többet. A zenei aláfestés is közepes. Így az értékelésem a 3 csillagnál megáll. Igazából nincs semmi kiugó a filmben sem színészi teljestményben sem történetben. Szerintem ebből többet ki lehett volna hozni de így maradt egy kedves kis családi mesének. Ajánlani tudom az egész család számára remek kikapcsolódás. Üdv Yosi

2017.08.31 Deku

Nagy többségben engem megtudott érinteni és emellett persze szórakoztató is és szeretem az ilyen stílust ahol a karakterek nagyon jól meg vannak formálva és remek színészeket kaptak.

2019.10.08 dailyfilmsan

Szerintem egy páratlan elmés és kalandos bohózat. Érzelmekkel teli és szórakoztató. A gyerekszínészek cukik és profik el sem lehet vitatni tőlük a helytállásukat. A képi világ és a technika amivel a film építkezik egyedi ezért is tetszett annyira.

Kathy Bates játszotta volna eredetileg Jibsen asszonyt, de egészségügyi problémák miatt le kellett mondania a megbízást; a helyére Judy Davis lépett.Szerző: dailyfilmsan

(2015. 08. 06.)
Még most is hallom a mozi csendjét megtörő apuka nevelési célzatú mondatát: „ha te ilyet csinálsz eltöröm a kezed”. Több