Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Menedék

(The Zookeeper's Wife)
Menedék

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Igaz történet egy nőről és anyáról, aki százak megmentője lett a második világháborúban.
1939-ben Lengyelországban Antonina Żabińska, és a férje, Dr. Jan Żabiński vezették és gondozták a virágzó Varsói Állatkertet. Amikor hazájukat megszállják a nácik, a megdöbbent Jan és Antonina azzal szembesül, hogy ezután a Birodalom újonnan kinevezett fő zoológusának, Lutz Hecknek kötelesek jelenteni. A saját eszközeikkel harcolva Antonina és Jan titokban az Ellenállásnak kezdenek dolgozni. Tervet eszelnek ki arra, hogyan tudnának életeket menteni a varsói gettóból. Ám ezzel Antonina magát, sőt a gyermekét is nagy veszélybe sodorja... (Forgalmazza: UIP-Duna Film)

(Pajor Sándor)

2017. 04. 10. 21:23

Egy újabb film, amely megmutatja mennyire kegyetlen tud lenni az emberi faj. A kezdő képsorban, amikor azt látjuk, hogy Jessica Chastain karaktere reggelente körbebiciklizik az állatkertben, azt gondoltam... de jó volna így indítani a napot. Aztán hamarosan szívszorító jeleneteket kap a néző, ugyanis megkezdődik az előbb még oly idillinek ábrázolt kert bombázása, látjuk a megrémült és a halott állatokat...szerintem nincs ember, akinek ez ne lenne lelkileg meterhelő. Én a magam részéről folyamatosan igyekeztem mélyeket lélegezni, pedig nem először látok olyan filmet, amely bemutatja a háború kegyetlenségeit, s még csak nem is kell a harctérre utaznunk gondolatban. A film igaz történeten alapul, méghozzá egy olyan házaspár nem mindennapi életét mutatja be, akiknek a szerepvállalása példamutató volt, s garantáltan a film megtekintése után sem fogja nyugodni hagyni a nézőt. Engem legalábbis olyannyira megragadott a sztori, hogy hazatérve igyekeztem még több információt megtudni arról, kik is voltak ezek az emberek. Gyönyörű állatokat láthatunk a filmben, Chastain-nek például kevés olyan jelenete van, amelyben ne lenne a kezében egy kedves kis állat. A lengyel gettót pedig (a korabeli fotográfiák alapján) nagyon hitelesen sikerült megalkotniuk a díszlettervezőknek. Ami a szereplőket illeti: Jessica Chastain egyértelműen azokban a szerepekben a legjobb, amikor használni tudja a nőisségét. A menedékben egyszerre tudta hozni az ártatlan és törékeny anyát és állatvédőt, aki ugyanakkor kőkeményen harcol az igazságtalansággal szemben. Daniel Brühl-t pedig még nem láttam szimpatikus szerepben, "rossz" karaktereibe azonban mindig bele tud csempészni valamit, ami némileg árnyalja a róluk kialakított képet, ebben Brühl abszolút profi. Meg volt az esély arra (már csak a történet jellegéből adódóan is), hogy a film túl pátoszos, már-már giccsbe hajló lesz, de szerintem ügyesen teremtették meg az "ember az embertelenségben" hangulatot, hiszen ki más érdemelné meg, hogy film szülessen róla, mint aki saját biztonságát kockáztatva vállalt sorsközösséget többszáz emberrel. A menedék is bizonyítja, hogy a világháborús években legalábbannyi hős született a civil életben, mint a csatamezőkön.

2017. 04. 04. 06:38

Igazság szerint, ismerve a könyvet, egy kicsivel többre számítottam. Nem mintha annyi ponton bele lehetne kötni, de az átütő drámaiság, a esszencia, amitől emlékezetes maradna el a film, sajnos hiányzik. Mindenesetre az alakítások és a rendezés rendben van, ne értsetek félre, de ez akár egy erős, Oscar-esélyes mozi is lehetett volna, és az igazság az, hogy nem az lett. Ettől még bátran merem ajánlani.

2017. 04. 02. 05:37

Jessica Chastain nálam hatalmas kedvenc, egyszerűen lenyűgöző tehetség, és gyönyörű is, bár ennek nem sok köze van ehhez a filmhez. Szép, érzelmes alkotás, ami egy kicsit megmelengeti az ember lelkét.

Daniel Brühl

A napjainkban is működő Varsói Állatkert 1928. március 11-én nyitotta ki kapuit, de gyökerei egészen a 17. századig datálhatóak.

A filmben valódi kölyökoroszlánok is láthatóak.

Diane Ackerman regényét nagyban inspirálta Antonina Zabinska és Jan Zabinski, a Varsói Állatkert igazgatóiak publikálatlan naplója.

Movieaddicts: Menedék
A Menedék egy átlagos film, de nem is akarja megváltani a világok. Mégis érdemes megnézni, hogy pár ember is képes száznál is több embert megmenteni a legrosszabbtól, ha nem fél cselekedni. “Aki egy embert megment, az egész világot menti meg.” 6,5/10
VOX.hu - Menedék
Ha egy történet ennyire brutális és magával ragadó, akkor nem kell rárakni még három lapáttal, és túlfinomkodva, színes-szagosan prezentálni, mert ez a valódi történésekkel szemben tiszteletlenség. Amit így kapunk, az ugyanis a borzalmak családbarát köntösbe csomagolt verziója, és ez minimum visszás 50/100