Menedék

Menedék

The Zookeeper's Wife
Daniel Brühl

Igaz történet egy nőről és anyáról, aki százak megmentője lett a második világháborúban.
1939-ben Lengyelországban Antonina Żabińska és férje, Dr. Jan Żabiński vezették és gondozták a virágzó Varsói Állatkertet. Amikor hazájukat megszállják a nácik, a megdöbbent Jan és Antonina azzal… Több

Rendező: Niki Caro
Forgatókönyvíró: Angela Workman, Diane Ackerman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Csehország
Premier (HU): 2017.03.30.

2024.02.26 btpro

Aki szereti a II. világháborús filmeket, annak tetszeni fog! Jessica Chastain munkásságát különösen kedvelem, ezért nálam tuti befutó ez az alkotás. Ez egy megrázó mozi, de nézzétek!

2020.12.09 Artemisia

a nap véleménye

Hétköznapi hősök

A II. világháborús filmek mára már szerteágazó műfajt alkotnak, melynek sajátos alkategóriáját képviselik a holokauszt filmek. A zsidóság tragédiája kimeríthetetlen ihletforrásnak tűnik a filmkészítők számára. Ennek számos oka van. Egyrészt fontos áp... Teljes kritika

2020.08.20 indingo

Érdekes történetet mutatott be a film, különleges hangulatot tudott teremteni. Szereposztása említésre méltó, de valóban jobb eredeti nyelven nézni.

2017.04.10 ArpiHajdu és Réci

Civil hősök

Egy újabb film, amely megmutatja mennyire kegyetlen tud lenni az emberi faj. A kezdő képsorban, amikor azt látjuk, hogy Jessica Chastain karaktere reggelente körbebiciklizik az állatkertben, azt gondoltam... de jó volna így indítani a napot. Aztán ha... Teljes kritika

2018.02.15 Deku

Vegyes érzéseket keltett bennem rendesen feltudta kelteni az érdeklődésemet. Néhol megható, de mindenképpen felemelő és zseniális film. Különösen szeretem, ha nem csak a karakterekre építenek, hanem az egész sztori rendben van és összeszedett.

A film költségvetése 20 millió dollár volt.Szerző: Bob

A napjainkban is működő Varsói Állatkert 1928. március 11-én nyitotta ki kapuit, de gyökerei egészen a 17. századig datálhatók. Szerző: hp

A filmben valódi oroszlánkölykök is láthatók. Szerző: hp

Diane Ackerman regényét nagyban inspirálta Antonina Zabinska és Jan Zabinski, a Varsói Állatkert igazgatóinak publikálatlan naplója. Szerző: hp

(2017. 04. 05.)
Ha egy történet ennyire brutális és magával ragadó, akkor nem kell rárakni még három lapáttal, és túlfinomkodva, színes-szagosan prezentálni, mert ez a valódi történésekkel szemben tiszteletlenség. Amit így kapunk, az ugyanis a borzalmak családbarát köntösbe csomagolt verziója, és ez minimum visszás. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 03. 27.)
A Menedék egy átlagos film, de nem is akarja megváltani a világok. Mégis érdemes megnézni, hogy pár ember is képes száznál is több embert megmenteni a legrosszabbtól, ha nem fél cselekedni. “Aki egy embert megment, az egész világot menti meg.” Több

(2017. 07. 31.)
A Żabiński házaspárnak megközelítőleg 300 ember köszönheti az életét. A Menedék az ő zsigerig hatoló, megható igaz történetük, amit mindenkinek ismernie kell. Több