Mi lesz holnap?

Mi lesz holnap?

Things to Come

A H. G. Wells regénye alapján készült sci-fi a világ sorsának alakulásáról vetít elénk egy képet - hogyan, s miként alakul sorsunk 100 év múlva. A 10 évig tartó háború, majd járványok tizedelik meg a lakosságot, s az életben maradt emberek kommunákba… Több

Forgatókönyvíró: H.G. Wells
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1936.04.04.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film zenéjét a Londoni Scala színházban rögzítették, ugyanott vették fel évekkel később a Beatles zenekarról készült film végső jelentét a Hard day's night c. filmben.Szerző: citizenfour99

Az újságon található dátum, melyben a háború végének dátuma szerepel 1966. szept. 21. Ez a szerző (H.G. Wells) 100. születésnapja lett volna.Szerző: citizenfour99

A film elkészítése előtt , a regény szerzője, H.G. Wells az egész stábbal közölte, hogy mennyire gyűlöli Fritz Lang Metropolis c. filmjét, ezért kijelentette, hogy teljesen az ellenkezőjét várja el ettől a filmtől.Szerző: citizenfour99

A film a rottent. nevű kritikaösszegző oldalon elég kimagasló a maga 92%-val, méghozzá 23 pozitív és mindössze 2 negatívabb jellegű kritikával.Szerző: citizenfour99