Tina

Tina

What's Love Got to Do with It

Tina Turner énekesnő sztárrá válásának története, és az, hogyan vette a bátorságot, hogy elszakadjon bántalmazó férjétől, Ike Turnertől.

(nagymarti82)

Rendező: Brian Gibson
Forgatókönyvíró: Tina Turner, Kurt Loder, Kate Lanier
Premier (HU): 1993.11.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.01.12 Tajti Zsuzsanna

Nem mindennapi

Csupa élet és energia. Tina megrázó fiatalkori történetéről egy remek filmet láttunk, ragyogó szerepalakítással. Nem mindennapi hősnőnk sikeres karrierje maga a csoda, valójába ő a csoda. Saját stílusával elkápráztatta a közönséget, egyedi hangja, a nyers, utánozhatatlan ének és tánc mindenkire hatással volt, lenyűgöző.

2015.06.24 FarZoo

Nagyon jól sikerült, kiváló életrajzi dráma. Sokakat meglephet néhány rész, mert az ember nem is hinné mi minden vezetett ehhez a nagy sikerhez az énekesnő esetében. Meglepő, érdekfeszítő történésekkel teli sztori a kitartásról, az egyszer fent-egyszer lent érzésről.

2016.05.22 Toncsi

Manapság meg már az a nőies, ha valaki intrikus és picsog mindenért, a nőiességére hivatkozva. Nagy példakép marqd számomra azt hiszem. Éljen soká!! nem mondom h a film tökéletes volt, de nem is egyszerű visszaadni egy ilyen "tigrist"!

2015.01.22 Buffy

Nagyon nagy csodálója vagyok. Igazi erős, ősi nőiesség árad belőle, és a hangja mindig lenyűgözött. Tudtam, hogy kemény élete volt. De azért megdöbbentő...

Angela Bassett a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Halle Berry és Whitney Houston mindketten versenybe szálltak Tina Turner szerepéért. Szerző: rbernadett

Ike Turner részét valóban Laurence Fishburne énekli. Szerző: rbernadett

Laurence Fishburne öt alkalommal is visszautasította Ike Turner szerepét, azonban amikor meghallotta, hogy Angela Bassett nyerte el, meggondolta magát, és mégis igent mondott.Szerző: rbernadett