Tir - A kamionsofőr

Tir - A kamionsofőr

Tir

Branko (Branko Završan) eredeti szakmája szerint tanár, de elbúcsúzott a pályától, ugyanis nemzetközi kamionsofőrként hatszor annyi pénzt tud megkeresni, mint amennyit a horvát iskolák fizetni tudnak. Jelenleg egy olasz fuvarozócégnél dolgozik, ami nem egy leányálom. A jó kereset reményében… Több

Ország: Olaszország, Horvátország
Premier (HU): 2014.11.20.

2018.07.04 googk

Nagy igazságokat mutat be a film. A kamionozás olyan munka, mivel jól lehet keresni, csak éppen élni nem hagy. A rendezőnek sikerül ezt az érzést hibátlanul visszaadnia. A film viszont inkább művészfilm, szerintem leginkább csak egy kis rétegnek szól.

2015.12.27 cosmik

Alberto Fasulo egy igazi zseni, írt egy filmet, amihez megírta a forgatókönyvet, majd operatőrként és vágóként is ő dolgozott a saját rendezésében. A film tehát mondhatjuk, hogy az elejétől a végéig az ő gyermeke. Látszik is, hogy sokat törődtek a fi... Több

2016.06.03 sziazo

Én is fuvaroztam 12 évig, Hollandia, Bulgária, Portugália, össze-vissza. A logisztika jól kiszámolja, hogy merre kell menned, hogy a legjobb legyen, aztán volt az úgy, hogy egy hónapig nem voltam otthon. Az ember inkább a kamionban alszik, hogy megspórolja a gyereknek a nyári táborra valót. Hát igen, ez a film a valóságról szól.

2017.12.20 shinijimmy

Ez egy tipikusan lírai film, a drámára, a belső vívódásokra épít, de még milyen jól. Olyan ez a film, mint egy költemény arról, hogy nehéz az élet és mindenki szenved, hát még a kamionsofőrök. Aki viszont nem szereti a lassú, akcióban szegény filmeket, annak biztosan nem fog tetszeni ez a film.

A film elnyerte az Arany Marcus Aurelius díjat a Római Nemzetközi Filmes Fesztiválon 2013-ban.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
TIR – A kamionsofőr
Branko kamionja egyetlen egyszer sem alakul át robottá és vissza, a film ennél sokkal komolyabb mondanivalója és nyers realizmusa miatt egy szűkebb réteget szólít meg, ők viszont nem fognak csalódni. Több