Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A remény másik oldala

(Toivon tuolla puolen)
A remény másik oldala

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Wikström utazó ügynök, aki egyszer csak megunja a férfiingekkel való házalást. Hátat fordít munkájának és eddigi életének: nagyobb összeget nyer pókeren, és vesz egy éttermet, hogy a vendéglátásban próbáljon szerencsét. Khaled, a szír fiú egy szénszállító hajó rakománya közé bújva érkezik Helsinkibe. Kérelmét elutasítják, de az országban marad, és egy napon Wikström éttermének hátsó udvarában bukkan fel. A férfi munkát ad neki. Hamarosan szűkszavú, ám annál szorosabb barátság alakul ki az étterem dolgozói – a tulajdonos, a pincérnő, a szakács, a kutya – és a fiatal menekült között. (Cirko Gejzír)
(ps)

2017. 06. 06. 14:38

A menekültes vonalat én kicsapnám. Ezt leszámítva egészen megállná a helyét.

2017. 03. 27. 21:31

Van benne valami nosztalgikus hangulat, mint a régi szép időkben. Szomorú és vidám egyszerre. Kellemesen abszurd, sajnos nincs az ilyenekből olyan túl sok manapság.

Kati Outinen
Janne Hyytiäinen
Ilkka Koivula
Simon Al-Bazoon
Kati Outinen
Sakari Kuosmanen

Aki Kaurismäki a 2017-es Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon elnyerte a legjobb rendezőnek járó Ezüst Medve-díjat.

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 93 százalékon áll (2017. július).