Toy story - Játékháború

Toy story - Játékháború

Toy Story

Andy gyerekszobája tömve van játékokkal, ám az igazi élet mégsem akkor folyik, ha a kis tulajdonos is jelen van – épp ellenkezőleg. A megelevenedő játékok vezetője – egyben Andy legjobb barátja – Woody, a seriff, barátai pedig Rex, a dinoszaurusz, a szerelmet kereső Krumplifej, Guba,… Több

Rendező: John Lasseter
Premier (HU): 2010.01.28. | Disney+ (2022.06.14.)

Toy Story 5  (2026)

Toy Story 4  (2019)

Toy Story 3.  (2010)

Több

2023.04.01 Timon

Játékbirodalom minden korosztálynak!

Egyértelműen a top-alapfilmek egyike. Ha a folytatások nem is annyira, az első kettő része biztos. Ez a film kettő igazán mély gondolatot ébresztett bennem: az egyik, hogy halhatatlan klasszikus (egyértelmű), a másik, hogy mi lenne, ha ez valós lenne? Tuti mindannyian gondoltunk már erre, főleg kisebb korunkban. Hacsak nem ragad el olykor a nosztalgia olykor. :) Ezzel a gyöngyszemmel érte el a Pixar az első nagyobb sikerét. Már önmagában az szívhez szóló, ahogyan a játékok szemszögéből bemutatják a világot. A szereplők pedig egészen jópofák, mind Woody, Buzz Lightyear, Rex, Andy, no meg a ,,kissé" rosszcsont (vagy inkább szadista) Sid. A végére pedig összejött Burgonya és Burganyó. :) 10/10

2017.03.08 Laca//Ho/rr/oR//

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje volt. Nagyon ötletes jól megvalósított és látványos mese, amit az alkotók elképzeltek. Imádom.

2018.07.28 ArpiHajdu és Réci

Maradandód alkotni - Toy Story

Akárki akármit mond, számomra a Toy story mindig a top mesék között marad. Emlékszem, gyerekkoromban megvolt VHS-en, s naponta megnéztem, s minden egyes alkalommal ámulatba ejtett, ahogy a játékok életre kelnek, majd egy nem mindennapi kalandban lesz... Teljes kritika

2017.04.12 indingo

Aki volt gyerek az szereti ezt a mesét. Könnyed története van, de mégis nagyon mozgalmas. A karakterek igazi személyiségek, nagyon jó párbeszédek vannak benne.

2015.02.06 Yosihiro

Mintha a gondolataiban olvastak volna a szerzők. Kiskoromban mikor ovodában voltam sokat képzeltem azt, hogy a játékok is élnek. Ez az animáció az egyik kedvencem és örülök, hogy láthattam. Nagyon jól szórakoztam rajta ! Ajánlom mindenkinek :) Ez szuper volt :)

Az emberi szereplőket sokkal nehezebb volt megalkotni, ezért nem volt édesapja Andynek.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Andy karakterét Andries Van Dam, a Brown Egyetem professzora ihlette, aki a komputer technika és animáció tudományának nagy mestere, és a film készítői közül sokakat tanított is. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kis Bo Peep, akibe Woody szerelmes lesz az első filmben, az eredeti tervek szerint egy Barbie baba lett volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Pixar 1993-ban bemutatta a Disney-nek a Toy Story egy korábbi verzióját, amelyben Woody gonosz volt, és a többi játékot inzultálta. A Disney azonnal felkérte a Pixart, hogy írjon új forgatókönyvet a történethez. Egy hétbe telt, mire Woody karakterét szerethetőbbé sikerült varázsolni.Szerző: ArpiHajdu és Réci