Trisztán és Izolda

Trisztán és Izolda

Tristan + Isolde

A rómaiak által magára hagyott Britanniában zavaros, kegyetlen időszak köszöntött be. A hatalmi űrt kihasználva az erőszakos és kegyetlen ír király kerekedett a megosztott brit törzsek fölé. Az idegen iga ellen szövetkező törzsek élére a fiatal és nagyszerű harcos, Trisztán áll, akit az első ütközetben mérgezett fegyver vesz le a lábáról. A halottnak hitt harcos testét Írországba sodorja a sors és a tenger, ahol az ellenséges király lánya Izolda ápolja és veszi védőszárnyai alá. A két fiatal között mély kötődés alakul ki, de az elkeseredett hatalmi harcok nem hagyják, hogy szerelmük beteljesedjék.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Csehország
Premier (HU): 2006.08.31.

2023.12.17 Artemisia

Örök szerelem

Trisztán és Izolda története a be nem teljesedett, ám örökké tartó szerelem keserédes tragédiája, melynek szépsége évszázadok alatt is változatlan. Kálváriájuk elévülhetetlenségét bizonyítja, hogy a legenda keletkezésének pontos ideje nem is ismert; ... Teljes kritika

2021.11.26 Ildikó Bacskai

Trisztán és Izolda (2006)

Szemet gyönyörködtető, szépséges, keserédes mesevilág felnőtteknek. Érdemes kiemelni, hogy rendező szépen megjeleníti a korhű ír szokásokat. Gyönyörű, precíz megformálása a szerepeknek (én mondjuk Trisztán szerepére a karakteresebb Henry Cavillt választottam volna), gyönyörű tájak és jelmezek. A filmzene nem kiemelkedő, de így is nagyon szép film.

2019.07.06 Norbert93

Meglepően szép és érthetetlenül mellőzött film. A középkori eszmények, szerelem, lovagiasság egyik legjobb mozgóképes megtestesítője. Úgy gondolom a lovagénekek és krónikák világának egyik legszebb darabja. Nem túlzás azt állítanom, hogy minden tekintetben James Franco legjobb filmje.

2015.07.31 Aranyhal

Nagyon jól kidolgozott történelmi film szintén jól kidolgozott szereplői karakterekkel. Látványra is élményt nyújtott és megfogott, a sztori érdekes, végig leköti az embert.

2016.03.31 Mmaarrttoonn

Szép, látványos történelmi film, ami érzelmileg is megfogott. Romantikus, igazi szerelmi történet valós történeten alapulva, amitől még inkább érdekesebb és szórakoztatóbb lesz.