Tulipánláz

Forgatókönyvíró: Deborah Moggach, Tom Stoppard
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.09.28.

2021.03.18 qwer

A film nézése közben olyan érzésem volt, mintha a holland tulipánláz csak egyfajta háttérsztoriként lett volna jelen, hogy némiképp érdekesebbé tegye a bemutatni kívánt szerelmi szálat, pedig ennél sokkal többet is kihozhattak volna az egyik legizgal... Több

2020.05.14 Artemisia

a nap véleménye

Kulcsszerep nélküli film

A címével ellentétben nem játszik benne kulcsszerepet a tulipánhagyma. Igazából semmi nem játszik benne kulcsszerepet, és emiatt nehéz kiigazodni a filmen. Elvileg a tulipánhagyma-őrület tetőfokán járunk, de csak annyit szentel az amszterdami tulipán... Teljes kritika

2018.01.21 indingo

Egy különleges romantikus film. Nem mindennapi a szerelmi szál. Tetszett a művész vonal és a tulipánhagyma körüli felhajtás. Csodálom, hogy senki sem halt meg a végén.

2017.10.12 ArpiHajdu és Réci

Egy kis érlelést még elbírt volna

A Tulipánláz egy különleges film, amely nem nevezhető művészfilmnek (bár vannak benne művészieskedő elemek szép számmal), ám már csak szimbolikája miatt sem hívnám átlagosnak sem. A film középpontjában a tulipán áll (vagyis inkább a tulipán értékes ... Teljes kritika

2018.08.15 Szilonka

Hangulata magával ragadott. A szerelmi szál sem a megszokott, holott úgy indult. Szép film.

A film összbevétele 8 381 715 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 772 813 forintot termelt. A hazai mozik összesen 18 119 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Cara Delevigne elmondása szerint a munkálatok alatt Harvey Weisten zaklatni próbálta.Szerző: Artemisia

A Tulipánláz Harvey Weisten egyik utolsó filmje volt. A producer jelenleg 23 éves börtönbüntetését tölti.Szerző: Artemisia

A forgatás már 2014-ben megkezdődött az Egyesült Királyságban, azonban miután a szigetországban megváltoztak a filmeket érintő adózási szabályok, ami 17 millió dolláros extra kiadást jelentett volna, leállították a munkálatokat. A produkciót végül a Ruby Films és a The Weinstein Company vette szárnyai alá, és sikerült az eredetileg 45 milliós költségvetést 25 millióra csökkenteniük. Szerző: hp

A Tulipánláz stábjában 3 Oscar-díjas színész is találunk, név szerint: Judi Dench, Alicia Vikander, Christoph Waltz.Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2017. 10. 02.)
Kosztümös romantikus történet az első nagy tőzsdekrach idejéből, amiben a tőzsdekrach a legszexisebb. 45/100 Több
A császárné
Kezdő krónikás