Tulipánláz

Tulip Fever

2021.03.18 qwer

A film nézése közben olyan érzésem volt, mintha a holland tulipánláz csak egyfajta háttérsztoriként lett volna jelen, hogy némiképp érdekesebbé tegye a bemutatni kívánt szerelmi szálat, pedig ennél sokkal többet is kihozhattak volna az egyik legizgal... Több

2020.05.14 Artemisia

a nap véleménye

Kulcsszerep nélküli film

A címével ellentétben nem játszik benne kulcsszerepet a tulipánhagyma. Igazából semmi nem játszik benne kulcsszerepet, és emiatt nehéz kiigazodni a filmen. Elvileg a tulipánhagyma-őrület tetőfokán járunk, de csak annyit szentel az amszterdami tulipán... Teljes kritika

2018.01.21 indingo

Egy különleges romantikus film. Nem mindennapi a szerelmi szál. Tetszett a művész vonal és a tulipánhagyma körüli felhajtás. Csodálom, hogy senki sem halt meg a végén.

2017.10.12 ArpiHajdu és Réci

Egy kis érlelést még elbírt volna

A Tulipánláz egy különleges film, amely nem nevezhető művészfilmnek (bár vannak benne művészieskedő elemek szép számmal), ám már csak szimbolikája miatt sem hívnám átlagosnak sem. A film középpontjában a tulipán áll (vagyis inkább a tulipán értékes ... Teljes kritika

2018.08.15 Szilonka

Hangulata magával ragadott. A szerelmi szál sem a megszokott, holott úgy indult. Szép film.

2018.05.01 MP170506

Nagyon tetszett. Különleges romantikus film. A történet nem újdonság, de mégis jól van fűszerezve a fordulatokkal és a tulipánhagyma körüli felhajtással. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

2019.05.31 Ms. Akárki

Aki szereti a történelmi romantikus kosztümös filmeket az ebben sem fog csalódni. A színészgárda nagyon jó, viszont elég lassan indul be a történet. Különleges atmoszférát teremt a film és a két főszereplő között nagyon jól működik a kémia a vásznon.

2018.03.30 Bazzzsi

Christoph Waltz valójában ezer arcú, imádtam itt is. Remek a film hangulata, igazi művész film. Sok minden történt benne, bár pont a nagy egymásra találás elmaradt.

2018.04.20 TomÁcs

Nem sűrűn kapunk Amszterdamban játszódó történetet. Izgalmas volt valami újat látni. Történetben kicsit kiszámítható volt, de legalább szép képeket kaptunk.

2018.11.04 VvV

A kosztümök és a film hangulata engem magával ragadott. A története is igényesen volt felépítve. EGy szép történet.

2019.03.15 Timcsi

Tetszett a kor, amit bemutatott és maga a történet is. Hihetetlen, hogy Christoph Waltz még a negatív karaktert is kedvelhetővé tudja tenni.

2019.04.23 petraszab

A kor hangulatát remekül hozta a film. A holland utcákat is jó volt nézni. A szerelmi szál kicsit esetlen volt, de kedvelhető.

2017.10.25 edessszilvia

A film teljesen irreális volt és hitelességtől mentes, mégis ez a meseszerű, de felnőtteknek szóló történet belopta magát a szívembe, és egy másik világba csöppentem.

2017.10.03 Zsuzsy

Alapvetően tetszett a film, bár a film karaktere nem hozza igazán elő azt a hangulatvilágot amit a kor adhatna amiben játszódik. Összességében jó élmény volt moziban megnézni. Lehetett volna "élethűbb".