Az ifjú fáraó

Az ifjú fáraó

Tut

Tutanhamon, a világtörténelem egyik legnevesebb uralkodójának története először a televíziók műsorán! Az ambiciózus szériában nyomon követhetjük a fáraó felemelkedését, melynek során dicsőséget szerzett országának, Egyiptomnak. Az ide vezető utat szerelem,… Több

Ország: Kanada
Premier: 2015.07.19.

1. évad (2015) - 3 epizód

2018.07.15 Tothem

Csak néhány része van és a történetszál is úgy folyik, mint egy filmben. Szeretem az ilyen sorozatokat, amikben egy történetet mondanak el elejétől a végéig. Maga a történet viszont egy szép elgondolása a fáraó életének utolsó részéről. A színészek i... Több

2015.10.21 Hitman

Leszámítva az olykor felbukkanó történelmi pontatlanságokat, s a forgatókönyv hiányosságait, ez a sorozat egészen jól sikerült. Meglepő, hogy meg tudták nyerni Ehnaton szerepére Ben kingsley-t, de jó döntésnek bizonyult, hiszen a színészóriás csak emeli a széria renoméját.

2016.07.15 TPetty

Igazán remek sorozat, én nagyon élveztem minden percét. Jók a díszletek, a zene fantasztikus és a színészek egészen jól játszanak szerepeikben. Ha Liz Taylor még élne, biztosan ő is helyet kapott volna a színészstábban.

Ben Kingsley egyiptomi történelmi filmjei közé tartozik a Mózes (1995), a József (1995) című tévéfilm és a 2014-es Exodus.Szerző: erare

Nonso Anozie és Ben Kingsley korábban együtt dolgozott a Végjáték (2013) című akciófilmben is.Szerző: erare

Ben Kingsley-nek nem ez az első fáraós megmozdulása a filmvásznon; hasonló felállásban találkozhattunk vele az Éjszaka a múzeumban - A fáraó titka (2014) című kalandfilmben is.Szerző: erare

Avan Jogia és is játszott a Twisted (2013) című sorozatban.Szerző: erare

Anheszenamont Tutanhamonnal való ismeretsége idején még Anheszenpaatonnak hívták - házasságkötésüket és Ehnaton halálát követően változtatta meg Tutanhamon mindkettejük nevét, különös tekintettel a Napkultusz, s egy új korszak beköszönte jelképeként.Szerző: erare