Alan Ruck
Philip Seymour Hoffman
Sean Whalen
Bill Paxton

Az amerikai Oklahomában hatalmas vihar készülődik. Két kutatócsoport életveszélyes rivalizálásba kezd, hogy melyikük tudja hamarabb a tornádó közepébe juttatni mérőműszerét. Dr. Jo Hardingnak (Helen Hunt) pedig nem csak a viharral, hanem magánéletével is meg kell küzdenie, ugyanis a sikeres… Több

Premier (HU): 1996.10.10. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.24 Schumy1

A filmszeretetem kezdete, az a film, ami miatt magával ragadott a kép s hangeffektek, talán ő volt az első moziélmenyem is, de ebben már nem vagyok biztos. Nagyon jó forgatókönyv, remek színészi alakítások (Helen Hunt azért volt, hogy idegesített), príma kép s hang. Az akkori éra talán legjobb katasztrófafilmje.

Nagyon szép képsorokkal elkészített mozi.A két színész harca egymással,önmagukkal,és a természet erőivel.Ma is simán nézhető,kellemes kis film. Ajánlott.

2023.05.02 erahurka

Azt hittem katasztrófafilmesebb lesz, de átlagos limonádé, egyedül ez a tornádós téma emeli picit magasabb polcra. Az effektek viszont elég rosszul öregedtek. Hogy akarnak ennek folytatást? Meg minek?

2017.11.02 Bazzzsi

Nagyon szeretem a katasztrófa filmeket. Van egy vonzódásom hozzá. Szerintem itt még a történettel se mentek el nagyon a készítők, hihető volt. Fordulatos történet.

2019.08.05 HE7EDIK

Ez az erőltetett szerelmi szám a két főszereplő között nem kellett volna, ezt leszámítva egy mai napig látványos és ezidáig a legjobb tornádós film. Persze a tornádók erősségi sorrendben követik egymást, a végére jut az F5-ös és a nagy finálé. Nagyszerű film Bont fénykorából.

A tornádók erősségi sorrendben követik egymást, az utolsó a legerősebb F5-ös besorolású.Szerző: HE7EDIK

1996-ban a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Helen Hunt a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Ez volt a világon az első film, ami megjelent DVD-n.Szerző: ZeroHero