Az alsó szomszéd

Az alsó szomszéd

Un etaj mai jos
ryzsy
Iulian Postelnicu

Patrascu az egyetlen szemtanúja egy halállal végződő, családon belüli erőszakos esetnek. Az események után a férfinak két állandó és kibékíthetetlen társsal kell együtt élnie: a gyilkos szomszéddal és saját lelkiismeretével. (forgalmazza: Cirko… Több

Rendező: Radu Muntean
Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Románia
Premier (HU): 2016.04.15.

2018.10.12 Bendegúz

Dosztojevszkij írásait idézi a számomra ez a film, ami már csak azért is remek, mert ő a kedvenc íróm. Súlyos alkotás ez, tudnak a románok is valamit. :)

2016.07.22 tamas84

Hűha, Radu Muntean megint egy elég súlyos filmet tett le az asztalra. Nem mondom, hogy ez sokaknak be fog jönni, de akik tudják értékelni az ilyesmit, azok számára ínyencség lesz.

2016.05.03 irodalmialkotas

Ha szereted hogy a film végére hasad fogod a röhögéstől! Feltétlen nézd meg!

2016.05.17 tomvétsz

Mindigis mondtam, hogy a románoknak jó érzékük van olyn filmek forgatásához, amelyekben a legegyszerűbb, már majdnem prosztó embereket jelenítik meg. De semmi ripacskodás, csak színtiszta proletarizmus. Ezért van az , hogy sikerül már az első perctől... Több

2016.04.28 ryzsy

Rövid időn belül a második kriminek nevezhető román film jut el a magyar mozikba. Amíg azonban a Miért én? sokkal inkább műfaji alkotás a politikai thrillerek eszköztárának sajátosan román elemekkel való felhasználásával, addig Az alsó szomszéd inkább csak történetének kiindulópontjában nevezhető kriminek.

A film összbevétele 46 638 dollár volt (imdb.com).

A forgatás 25 napon át tartott Romániában. Szerző: dulkap

A film történetét egy valós hír inspirálta. Szerző: dulkap

(2016. 04. 18.)
Jószomszédi iszony
A tavalyi év egyik legjobban várt román filmjében a szokásos hiperrealista hozzáállást kaptuk. Radu Muntean ismét szuperközeliben vesz egy történetet: kameraállásai mellett vonatkozik ez az emberi reakciókra is. 8/10 Több

(2016. 05. 11.)
Nem szól a szája
A már kicsit sem új román újhullám csak nem akar unalmas lenni. Hát hogy is lehetne az, amikor Az alsó szomszéd is arról szól, ami van. Illetve, ami nincs. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 05. 05.)
Gyilkosság a kiindulópontja, és még thrillerelemek is felbukkannak benne, de Radu Muntean új filmje mégis elsősorban a kelet-európai létről szól. 75/100 Több

(2016. 05. 08.)
Összegeszében egész ígéretes lenne, ez a „meddig tart a béketűrés határa” film, de lassúsága és eseménytelensége lehúzza a közepes szintre. 5/10 Több