Nyakas kakas

Nyakas kakas

Un gallo con muchos huevos

A Nyakas kakas című animációs mesefilm főhőse egy kakas. Toto azonban nagyban eltér társaitól, mivel hírnévre, szerelemre, társra vágyik, s nem elégszik meg a vekkeróra szereppel, mely a hozzá hasonló Napfelkeltő kukorékoló kis lényekre várna. Ürüm az örömben, hogy a… Több

Forgatókönyvíró: Marqus Bobesich, Andrzej Rattinger
Ország: Mexikó
Premier (HU): 2016.04.14.

2016.07.20 juliS

Nagyon vicces, iszonyú jókedvű animációs film. Baromi jól szórakoztam, köszönöm!

2016.07.19 MattesBarca

Egyik poén követi a másikat, alig kaptunk levegőt a nevetéstől. A Mafabnak köszönhetően láthattam premier előtt moziban, ennél jobb ajándék nem is kellett volna.

2016.05.10 Fabix11

Vigyázat, a mexikóiak felnőttek a világszínvonalhoz. Kiváló animációs film lett, ami elsősorban nem mondanivalójában, hanem humorában erős.

A film összbevétele 25 892 561 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 228 090 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 650 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti besorolása PG-13 volt, azonban az alkotóknak sikerült elérniük, hogy a korhatárt 6 évre módosítsák. Szerző: Bogi87

A film tele van Mexikóval kapcsolatos utalásokkal, például taco, kukorica, pankráció, kakasviadal.Szerző: Bogi87

A Nyakas kakas című animációs film valamennyi szereplője megegyezik a sorozat első két részében már megismert karakterekkel.Szerző: Bogi87

A 2016-os animációs film tulajdonképpen egy mexikói sorozat 3. része. Az első rész 2006-ban készült el, ennek címe Tojáskaland volt, míg a folytatás 2009-ben (ennek nincsen magyar címe).Szerző: Bogi87