Un homme à la hauteur
Virginie Efira
Virginie Efira

Diane egy gyönyörű nő. Hogy egész pontosak legyünk, egy tündöklően gyönyörű nő. Az a típus, aki után mindenki megfordul az utcán. Mindemellett határozott, jó humorú, briliáns ügyvéd. Ráadásul épp most lépett ki boldogtalan házasságából, így készen áll, hogy végre összetalálkozzon élete… Több

Rendező: Laurent Tirard
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2016.07.14.

2023.01.04 Scriptor

Több annál, amit mutat

Bevallom, csak most láttam ezt a 2016-os francia vígjátékot, Laurent Tirard rendezésében, Virginie Efira és Jean Dujardin főszereplésével. Első pillantásra kis gagyiság az egész sztori: egy extrém alacsony törpe-pasas meghódít egy gyönyörű, magas nőt, és kialakuló kapcsolatukban együtt küzdenek meg a társadalom, a család és a barátok elítélő véleményeivel. Ám második elgondolkodásra többről szól ez a történet. Valójában az elfogadásról és arról is szól, hogy NE mások ideáihoz, véleményeihez és sztereotípiáihoz igazodjunk. Nekem tetszett. Értékelésem: 80%.

2019.01.11 ArpiHajdu és Réci

Cupido magasról tesz a magasságra

Már jó másfél éve egyszer nekifutottam a filmnek, aztán valamiért egész hamar kikapcsoltam, pedig elég ritkán hagyok félbe filmet. Aztán csak nem hagyott nyugodni (már csak azért sem, mert Jean Dujardint egyszerűen nem lehet nem szeretni), újra előve... Teljes kritika

2017.04.10 indingo

Nagyon bejött ez a francia film. Semmi gusztustalan pukis poén csak az életből a különbségekből adódó eltérések nevettették meg a nézőt. Helyes film, ajánlom.

Egy igazán aranyos és komikus film, tele váratlan és mulatságos helyzetekkel. Engem kikapcsolt a film, miközben néztem, és nálam csak ez számít. Soha rosszabbat ne lássak, pedig tudom, hogy fogok! Gyengécske négy csillag.

2017.07.24 Deku

Bemutató alapján érdekesnek gondoltam a filmet. Aztán sajnos miután megtekintette rá kellett jöjjek, hogy ez is csak egy a sok bénácska francia filmek közül.

A film összbevétele 8 273 919 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 475 378 forintot termelt. A hazai mozik összesen 32 568 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Alexander 136 cm, míg szerelme, Diane 175 cm. A női karaktert alakító gyönyörű Virginie Efira a valóságban is 175 cm magas. Alig alacsonyabb a férfi főszereplő, Jean Dujardin valós magasságától, ami a celebheights.com szerint pontosan 180,3 cm. Szerző: Scriptor

Az Alexandre-t alakító Jean Dujardin a valóságban 182 cm.Szerző: HercegPeter

(2016. 07. 26.)
Kis nagy ember
Laurent Tirard filmje, az Életem NAGY szerelme a francia vígjátékok legjobb hagyományait követi: könnyed, szellemes, kellőképpen érzelmes és tökéletes randifilmnek is bizonyul. 7/10 Több

(2016. 07. 22.)
Jó szándékú oktatófilm arról, hogy a törpenövésűek is emberek, de aki ezt a veleszületett empátiával, netán a Trónok harcából tudja már, annak nem tartogat sok újdonságot. 50/100 Több

Értékelés: 7.1/10
(2016. 07. 20.)
Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni
Ahogy a mondás is tartja, kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni. Erre épít Laurent Tirard (Asterix és Obelix: Isten óvja Britanniát!, A kis Nicolas nyaral) legújabb filmje az Életem NAGY szerelme. Egy kellemes nyári randevúfilm, ami pozitív mederbe tereli a kiszemeltünkkel való találkozót is. 71/100