Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Popsztár: Soha ne állj le (a soha le nem állással)

(Popstar: Never Stop Never Stopping)

Tartalom

Amikor új albuma megbukik az eladási listákon, a pop/rap szupersztár, conner4real fényűző élete lassan a darabjaira hullik. Bármit megtenne, hogy visszakapaszkodjon a csúcsra, kivéve, ha ezért együtt kell dolgoznia egykori rapcsapatával, a The Style Boyz-zal. Azonban úgy tűnik, nem sok választásra marad... (hp)

2017. 02. 28. 11:15

Kellően beteg film görbetükröt mutatva a mai popsztárok előtt. Jó zenei alapok vannak benne, viccesen szar szövegek és sok humoros cameo. A nagy baj vele, hogy elég hamar elfárad a film és csak időnként bukkannak fel benne jó poénok. Talán jobb ötlet volna ha Samberg a 7 nap pokolban-hoz hasonlóan egy 45-50 perces rövidebb filmet forgatott volna. Nem rossz film és azért nem is vészesen hosszú, de azért lehetett volna még vágni belőle.

2017. 06. 22. 21:31

Tudtommal ez a film 2016-ban úgy elkerülte a magyar mozikat, mint a sicc, pedig a Popsztár kenterbe veri a tavalyi vígjáték felhozatalt oda meg vissza. Kérdem én: hol az igazság? Jó, oké, ne legyek telhetetlen, hiszen itthon DVD/Blu ray-en már december óta kapható, így nem kell lemondanunk erről az alig másfél órás örömről. Mert ennek a filmnek tényleg lehet örülni! Az ok pedig pofonegyszerű: egy olyan jelenség (a popsztár lét) áll a film középpontjában, amellyel sok mindent lehet csinálni, egy valamit viszont biztos nem: komolyan venni. Ezt remekül lovagolja meg ez az ál-dokumentumfilmes gúnyába bújtatott film, s ezzel a formával épp úgy tárja elénk a popsztárok életét, ahogy azt a nagy többség általában képzeli: hatalmas ego, minden csili-vili, botrányok, hisztik, talpnyaló slepp, pénzhajhász menedzser és a többi. Szépen kirajzolódik az a hullámvasút is, amelyen a popsztárok tengetik életüket (nagyon hamar a csúcsra lehet törni, de onnan pillanatok alatt le is lehet zuhanni). Connor 4 Real minél görcsösebben hajhássza a népszerűséget és minél modernebb eszközöket próbál ennek érdekében választani, annál nagyobb bakikat követ el, s ezekből a próbálkozásokból remek helyzetkomikumra építő jelenetek bontakoznak ki. Akarva akaratlanul is azok az adások ugrottak be, amelyeket egykor a VH1-on lehetett látni különböző zenekarokról és előadókról. Ha pedig a játékfilmes vonalra gondolok, akkor pedig az 1984-es This Is Spinal Tap (A turné) jut eszembe, mint "szellemi előd". A jó alap tehát megvan, ám a film itt nem áll meg, változatos humorral viszi előre a történetet, és még a kliséi is abszolút megbocsáthatóak. Andy Samberg remek Conner 4 Real szerepében, de nekem a legviccesebb Justin Timberlake "önironikus" alakítása. A cameókat pedig megszámolni is nehéz: Seal, Pharell Williams, Jimmy Fallon, Usher, Snoop Dog és Michael Bolton, hogy csak párat említsek. A Lonley Island remekül ragadta meg szerintem, miként vélekedünk erről a karakterről, hogy popsztár, s egy remek paródiát hozott ki az ilyen figurák "biopicjeiből". A jóízű szórakozás garantált!

2017. 06. 20. 23:36

Andy Samberg miatt muszáj volt megnézni. Eszméletlen beteg egy ürge és ez ebben a filmben is átjött. Nem volt sok mondanivalója de a szórakoztatáshoz ahhoz nagyon értett.

Imogen Poots
Sarah Silverman
Jorma Taccone
Tim Meadows
Sarah Silverman
Tim Meadows
Jorma Taccone
Andy Samberg

Andy Samberg a film címét és plakátját Jimmy Kimmel showjában jelentette be 2016 február 29-én.

A The Style Boyz összeveszése a színpadon egy megtörtént eseményt másolt le, mikor 1980-ban Glenn Frey és Don Henley a The Eagles zenekarból szintén így vesztek össze és napokkal később fel is oszlott a zenekar.

Andy Samberg és Judd Apatow első közös munkája.

Smoking Barrels: Popstar: Never Stop Never Stopping
A trió tehát annyira lelkiismeretes paródiát hozott össze, hogy néhol már éppen ez ment az élmény rovására, de akármennyire is nem vagyok maradéktalanul elégedett, a Popstar még így is viccesebb, mint a nyár bármelyik vígjátéka. Arról nem is beszélve, hogy sokkal érettebb és okosabb humorral éri el ugyanezt a hatást, és természetesen jó néhány emlékezetes szöveggel és fülbemászó dallal is gazdagított minket.
8/10
Smoking Barrels: Popstar: Never Stop Never Stopping