A majmok bolygója: Háború

War for the Planet of the Apes

Artsomnia
2017/07/07

A majmok bolygója: Háború, az újraindított széria legjobban sikerült darabja. Izgalmas, okos és brutális, ugyanakkor érzelmekkel is teli. A trilógia tökéletes lezárása. Több

Movieaddicts.hu
2017/07/13

Értékelés: 8.5/10
A harmadik, lezáró film tovább vitte a második részben lefektetett vonalat. Látványos, de okos sci-fi, ami nem csak a szemnek, de gondolkodó elmének is ízletes táplálékkal szolgál. Erényei ellensúlyozzák a hibáit, így nem okoz csalódást. Csak ajánlani tudom, főleg annak, akinek tesztet az előző rész. A kritikusok az előző résznél is jobban kedvelik, teljesen megérdemelten. Több

Vox.hu
2017/07/15

A majmok bolygója - Háború
A trilógia-záró epizód remekül emeli be a háborús filmek toposzait, „csendesebb” időszakaiban pedig a lenyűgöző operatőri munkának hála, a látvány az epikus western mozikat juttatja eszünkbe. Apróbb hibái ellenére (egy-két logikai baki és némi redundancia) a Háború és a reboot előző két filmje simán ott van a legjobb franchise-ok között. Több

Smoking Barrels
2017/07/16

Értékelés: 8.5/10
2011-ben egészen szkeptikus voltam, mielőtt megnéztem eme sorozat első darabját, most meg ott tartok, hogy véleményem szerint ez az egyik legszínvonalasabb franchise ebben az évtizedben. Jó pozitívan csalódni, és látni, hogy egy harmadik felvonás is lehet olyan kiváló, mint az első kettő volt. Több

Kultúrpart.hu
2017/07/17

Minden körülmények között a majmokkal vagyok
Még mindig. Hisz A majmok bolygója: Háború nincs egyedül azzal, hogy remekül sikerült. Pusztán még keményebb, még magával ragadóbb, mint az egyébként is kiváló előzményfilmek előző két darabja. Több

Smoking Barrels
2017/07/24

Értékelés: 7.5/10
Félek, hogy Matt Reeves produkciójára nem valódi fontossága okán fogunk emlékezni és emiatt nehéz is lesz átörökítenünk jelentőségét, és hogy ezen keresztül elvesztünk egy zseniális rendezőt, aki a Batmannel kezdve sosem fog olyan alapanyagot kapni, amelyen keresztül igazán kibontakoztathatná fenomenális képességeit. Több

Filmertek.blog.hu
2017/07/25

Értékelés: 8.5/10
Lehoz az életről a Majmok bolygója záró része
Remek film a Majmok bolygója. Hangyányit gyengébb, mint a középdarab, de még mindig nagyon nagyon jó. Reeves kezében jó helyen a Batman film, csak kicsit legyen könnyedebb, élvezetesebb darab, mert az önsanyargatás 140 perce bőven elég volt ebben a munkájában. Több

Cinegore.net
2018/02/28

Értékelés: 4.5/10
Sajnálatos módon semmi sem maradt abból a hangulatból, amit a Majmok Bolygója első, 2011-es részében kaptunk, nyoma sincs az érdekes gondolatmeneteknek, helyette megtudjuk, hogy nem minden ember gonosz, de aki az, az gyaníthatóan tar kopasz, és/vagy katona; megtudjuk, hogy az öntudatra ébredt majmok közt is vannak rosszak, jók, bátrak és gyávák egyaránt, mindehhez még kapunk némi giccses ábrázolásmódot, ha a jóból nem volna elég. Több

jerrycomovie
2018/11/30

War for the Planet of the Apes (2017)
"Mondjuk hiányoltam Boulle nevét a stáblistáról, mert bár elkanyarodtunk az eredeti történetétől, ettől még egyértelmű, hogy az ő agyszüleményének gyermekét, sőt, unokáját láthatjuk. Ezt komoly tiszteletlenségnek érzem a stábtól. Lehet, hogy nem volt egy termékeny szerző, író, de Boulle két történetével is erősen gyarapította a filmművészetet - hogy irodalmi hatásáról már ne is beszéljek, habár kéne, hisz alapjában ő író - és már ez a két (alap)mű is elég a nevének halhatatlanságához: Híd a Kwai folyón, A majmok bolygója." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!