Utazás Darjeelingbe

Utazás Darjeelingbe

The Darjeeling Limited

A három testvér, Francis (Owen Wilson), Peter (Adrien Brody) és Jack (Jason Schwartzman) már több mint egy éve nem találkoztak, egész pontosan apjuk temetésén látták egymást utoljára. A legidősebb fivérnek az az ötlete támad, hogy újra összehozza a családot. A fivérek egy kalandos… Több

Premier (HU): 2008.06.11. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.10.13 Ahoj poplacsek

Kétszer néztem, de még egyszer meg fogom.

Nagyon érdekes ez a Wes Anderson, kicsit hagymaszerűek a filmjei, érdemes többször nekikfutni, és több réteget lehámozni alkalomról alkalomra. Maga a történet ebben a filmben nem komplex, megkockáztatom, még annyira sem, mint a jövőbeni feláldoz6ók és feláldozhat8k forgatókönyve, viszont annyira ingergazdag a képi világa, hogy mindig valami elvonja a figyelmemet néhány apróságról, amik pedig kellenek a teljes feldolgozáshoz. Lehet, hogy ez csak kevesek problémája, de velem ez van. Ezért fogom harmadszor is megnézni. Na szóval, van ez a három testvér, akik Indiában jönnek össze, mert a Francis névre hallgató tesó így alakította a dolgokat. A testvérek mostanában már nem tartották a kapcsolatot, egészen pontosan az apjuk temetése óta. Csak útközben derül ki, hogy mi a valódi cél, amit Francis csak fokozatosan vall be. Ez a film is olyan, mint általában WA filmjei, hogy annak fog tetszeni, aki nem konkrét cselekménysort vár (pl. hogy egy toronyházat megszállnak a rosszak, de a jó nyomozó drágán adja az életét, vagy reszketnek a betörők stb.), hanem az élethez, kapcsolatokhoz, érzelmekhez köthető, érzések szintjén beépülő tartalmakra fogékony. Szóval csak az nézze, akinek Wes Anderson amúgy bejön.

2020.08.22 Szilonka

A hangulata érdekes volt a filmnek és a történet is jó lehetett vona, de egyszerűen untam és már a végét vártam.

2020.08.24 indingo

Valahogy többet vártam tőle, mind történetben, mind alakításokban. India gyönyörű, de ebben a filmben még ezt az oldalát sem mutatták meg.

2018.06.03 dailyfilmsan

Kellemes volt a filmnek a hangulata. Vannak testvéreim és testvérek közötti viszony nagyon jól fel lett vázolva. Minden családban van egy vezéregyéniség aki fel akarja karolni a többi tesót. Aképi világ nagyon tetszett. Viszont a poénok annyira nem ültek benne sajnos. A szituációk jobban ki lehettek volna találva.

2015.02.27 tomvétsz

Kiváló, ötletes alkotás, de mint Wes Anderson valamennyi filmje, ez is csak egy réteghez szól. A humor végigkíséri a filmet, jóízű, frappáns humor ez, nem holmi olcsó bazári próbálkozás. A történet megint csak eredeti, nem a megszokott sablon szerint... Több

Natalie Portman tíz percnyi forgatás kedvéért utazott Indiába. Végül 10 napig maradt, hogy felfedezze az országot.Szerző: ps

A füszereplők saját magukat sminkelték.Szerző: ps

Wes Anderson első indiai útjára a film végett került sor.Szerző: ps

A film nagy részét az északnyugat-indiai Rádzsasztáni sivatagban forgatták.Szerző: ps