Ütközetben eltűnt 2. - A kezdet

Ütközetben eltűnt 2. - A kezdet

Missing in Action 2: The Beginning

A vietnámi háborúban Braddock ezredes többed magával fogságba esik. A genfi egyezményt semmibe véve a dszungel mélyére szállítják őket, ahol Yin ezredes parancsnoksága alatt kegyetlen évek telnek el a fogolytáborban. A szabadulásuk reménytelen, de Braddockot nem lehet megtörni.

Zene: Brian May
Premier: 1985.03.01.
Chuck Norris
Chuck Norris

2020.12.25 Yosihiro

A kezdet

Naaa, megnéztem a 2. részt, és azt kell mondjam, ez jobb, mint az első rész. Sőt voltak benne biztató jelek az érzelmek kapcsán, és ez feldobta a filmet, hihetetlen. Nem azt a monoton filmet kapjuk, amit megszoktunk, hanem egy majdnem kiforrott akciófilmet szerintem. A sok durrogtatás mellett kapunk olyan cselekményt is, mint szökés. Az érzelmek terén viszont jobban éreztem a hazafiasságot és szeretetet, a megvetést és gyűlöletet is. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés is jól sikerült szerintem. A szereplők ugyan nem sokat, de némileg adtak pluszt a filmhez. A képi effektek jók, a hangi effektek viszont gyengébbek lettek. De így is megérdemli ez a rész a négy csillagot. Szerintem ez már jó film Norristól, aki nemcsak a végén mutat be jó kis bunyót, hanem úgy összességében olyat alakít, amit elvárunk tőle. Szóval bátran ajánlom mindenkinek, aki szereti a háborús akciófilmet, és persze a jó győz némi csavarral a végén, ami szintén remek lett. A filmnek van egy hangulata, ezt most éreztem a Norris filmek kapcsán, hogy valahogy ugyan az arcizma sem rezzen, mégis a nézéssel tud olyan hatást kelteni, ami érzékelhető a filmen. Ugyan van egy 3. rész is, remélem azt nem szúrták el úgy, mint az első részt. Üdv, Yosi

2019.10.02 ZeroHero

Braddock ezredes ismét megmutatja, hogy a hazaszeretet és a kitartás meghozza gyümölcsét, és Amerika velejéig romlott ellenségeit is le lehet győzni, csak kitartás, leleményesség és egy szakáll kell hozzá. Igazi felejthető, középszerű folytatás, ami ... Több

Mazilli házi kakasát Angelónak hívták.Szerző: Yosihiro

A film zenei hátterét Brian May készítette, és egyes részei nagyon hasonlítanak a Mad Max (1979) zenéjéhez.Szerző: Yosihiro

A jelenetben, melyben Braddockot megkínozzák egy patkánnyal, eredetileg egy műállattal akarták helyettesíteni, de C. Norris kérte, hogy öljenek meg egy patkányt, majd ő a szájában tartva előidézi a jelenetet.Szerző: Yosihiro