Vad Magyarország - A vizek birodalma

Vad Magyarország - A vizek birodalma

Vad Magyarország – A vizek birodalma

Egy rétisas család mindennapjai és egy fiatal vidra kalandjai - valahol a magyar mocsarak mélyén. Egész estés természetfilm Magyarország tájairól, állatvilágáról és természethez kötődő hagyományairól, látványos képekkel, szépséges zenével, Kulka János narrációjával. A magyar-német koprodukcióban készült egyórás természetfilm lenyűgöző képi világával és sodró történetével méltón jeleníti meg Magyarország tájait, állatvilágát és természethez kötődő hagyományait. A négy évszakon átívelő, több mint húsz hazai helyszínen forgatott film évtizedek óta az első, hazánk vadvilágát átfogóan bemutató produkció.

Rendező: Zoltán Török
Forgatókönyvíró: Zoltán Török
Szereplők: Kulka János
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2011.04.21.

2017.04.03 Thibo84

Gyönyörű képek kicsiny hazánk élővilágáról és tájairól. Mellé még ott van Kulka János narrátor hangja. Engem magával ragadott. National Geographic megirigyelheti ezt a majdnem egy órás természetfilmet.

2015.12.28 Niki19

Igaz, hogy dokumentum film, de jóval eltér a többitől. Leköti az ember figyelmét. Ezen kívül sok érdekes tény megtudhatunk a madarakról, láthatunk gyönyörű magyar tájakat. Csak ajánlani tudom.

2015.12.29 sepsiklaudia

itt lakom, itt élek, mintha a saját falun határában játszódna, szép és magyar

2015.12.12 vinetty93

Könnyen kedvelhető kis műről van itt szó. Azoknak tetszhet ez inkább, akik könnyedebb kikapcsolódásra vágynak és nem valami korszakalkotó dobásra. Legalábbis ez az én véleményem, nekem viszont nagyon bejött.

2015.03.10 ecsekisandor

Remekül bemutatja Magyarország természeti adottságait, élőlényeit és szépségeit! Ilyen dokumentumfilm nincs még egy , tehát egyedi! A látvány és az operatőri munka páratlan! Szórakoztató természet film! 9/10

A film megnyerte a 42. Magyar Filmszemle Legjobb ismeretterjesztő film díját. Ezenkívül számos európai dokumentumfilmes díjat és jelölést zsebelt be.Szerző: harnas1207

Az alkotás 2011 legnézettebb magyar filmje volt a mozikban, 20 100 nézővel.Szerző: harnas1207

A film különlegessége, hogy először a világon itt tudták filmre venni a balinok vándorlását és a gyurgyalagok fejesugrását.Szerző: harnas1207

A kamera tartókat már egy évvel a forgatás előtt kihelyezték a végső 20 méter magas helyükön, hogy az élővilág meg tudja azt szokni.Szerző: harnas1207

Érdekesség, hogy a rendező családja is szerepel a filmben. Ők különböző háttér statiszta szerepet töltenek be.Szerző: harnas1207